Верховний Суд відмовився заблокувати аукціон з продажу акцій "дочки" російського банку

П'ятниця, 13 вересня 2019, 15:26

Верховний Суд відхилив скаргу російської держкорпорації "ВЕБ.РФ" на рішення судів попередніх інстанцій, яким корпорація хотіла зупинити продаж акцій "Промінвестбанку".

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на ухвалу суду.

Зазначається, що Верховний Суд 9 вересня відкрив касаційне провадження за скаргою "ВЕБ.РФ" на постанову Київського апеляційного суду, яким був скасовано судову заборону Державній виконавчій службі здійснювати будь-які дії з продажу 99,77% акцій "Промінвестбанку".

Заборона була скасована за позовом пов'язаної з Ігорем Коломойським ТОВ "Телерадіокомпанія "Жиса".

"ВЕБ.РФ" просив Верховний Суд призупинити дію постанови Київського апеляційного суду від 27.08.2019, але суд відмовився задовольнити відповідне клопотання.

Суд аргументував своє рішення тим, що російська держкорпорація не навела "достатньо обґрунтованих підстав, за яких суд касаційної інстанції може зупинити дію оскаржуваного рішення, яким відмовлено у задоволенні заяви про забезпечення позову".

Нагадаємо:

У липні пакет акцій "Промінвестбанку" в розмірі 99,7726% виставили на аукціон на біржі ПФТС, тоді стартова ціна пакета становила  532,1 млн грн.

Після цього російський ВЕБ заявив про заборону продавати свою українську "дочку".

Київський апеляційний суд відхилив скаргу держкорпорації "ВЕБ.РФ" на рішення судів попередніх інстанцій, яким корпорація хотіла зупинити продаж акцій Промінвестбанку.

У вересні пакет акцій "Промінвестбанку" в розмірі 99,7726% знову виставили на аукціон на біржі ПФТС, початкова вартість цінних паперів становить 399,1 мільйонів гривень. Аукціон пройде 20 вересня.

20 вересня 2018 року приватний виконавець виконавчого округу Києва Каращук K.Л. на підставі заяви ТОВ "Дайріс" відкрила виконавче провадження з примусового виконання ухвали Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року щодо стягненню акцій ПАТ "Промінвестбанк" на користь компанії "Дайріс" з групи "Приват" Ігоря Коломойського і партнерів.

У травні 2018 року Третейський суд в Гаазі постановив, що Російська Федерація повинна відшкодувати ряду українських компаній збитки за анексію Криму в розмірі 159 млн доларів.

Згідно з повідомленням суду, позов подали екс-глава Приватбанку Олександр Дубілет та 18 компаній, пов'язаних з екс-власниками банку або Приватбанком.

5 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва своєю ухвалою заарештував акції українських "дочок" російських банків, включаючи Промінвестбанк.

Верховний суд 25 січня 2019 року прийняв рішення накласти арешт на акції Промінвестбанку, Сбербанку і ВТБ Банку, які "належать боржникові - Російській Федерації".

Крім того, цим банкам заборонено відчужувати рухоме і нерухоме майно, яке "належить боржнику - Російській Федерації".

У червні 2019 року російський держбанк Внєшекономбанк, якому належало 99,7726% акцій Промінвестбанку, подав позов до арбітражу Торгової палати Стокгольма до України через порушення країною міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року.

Читайте також: Кримські активи, війна з Газпромом та інші спори. Що Україна виграла/програла в судах

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!