Україна запасла на 20% більше газу, ніж роком раніше

Понеділок, 10 червня 2019, 14:09
 

Запаси природного газу в підземних сховищах станом на 10 липня 2019 року становлять 12,050 мільярдів кубометрів - цей обсяг на 20% (на 1,967 мільярдів кубометрів) перевищує показник попереднього року.

Про це повідомляє прес-служба АТ "Укртрансгаз" у Facebook.

Як зазначили у компанії, за першу декаду червня середньомісячний обсяг закачування становив 72 млн куб. м. У цілому за тиждень, у період із 3 по 10 червня, обсяг газу в ПСГ збільшився на 5,1% (на 592 млн куб. м ).

Нагадаємо, що побоювання повного припинення російським "Газпромом" транзиту газу територією України з січня 2020 року змушують нашу країну увійти в зиму з більш високими, ніж зазвичай, запасами у підземних сховищах газу.

Раніше глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв вже заявив про плани накопичення до листопада 2019 року близько 20 млрд куб. м газу, що на 3-4 млрд куб. м більше практики останніх років.

Це пов'язано з тим, що відсутність імпорту та транзиту газу з боку РФ по ГТС України змусить країну почати його реверс із заходу країни, де розташовані найбільші по ємності сховища, на схід.

За словами виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, у разі припинення РФ транзиту газу через ГТС України тільки половина з наявних потужностей на західному кордоні країни (Словаччина - 42,5 млн куб. м/добу, Угорщина - 19,5 млн куб. м/добу, Польща - 6,4 млн куб. м) зможуть бути задіяні для імпорту газу з боку Європи, оскільки не всі вони є безперервними.

Україна вже більше трьох років (з 26 листопада 2015 року) не імпортує природний газ за контрактом з ПАТ "Газпром" (РФ), закуповуючи ресурс виключно на своєму західному кордоні.

Нагадаємо:

У квітні Україна почала закачування газ до наступної зими.

Після завершення опалювального сезону наша країна збільшила запаси природного газу в своїх підземних сховищах на 304,44 млн кубометрів.

На початку червня Укртрансгаз попереджав про переддефолтну ситуацію на ринку газу.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!