Нацкомісія очікує дозвіл на перевірку облгазів Фірташа через донарахування у платіжках

Субота, 29 грудня 2018, 18:20
 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розраховує отримати дозвіл на проведення позапланової перевірки облгазів на предмет донарахувань в платіжки.

Про це повідомили Економічній правді у НКРЕКП.

НКРЕКП звернеться у Державну регуляторну службу про отримання дозволу.

Згідно із службовою запискою до голови НКРЕКП Оксани Кривенко, Департамент із регулювання відносин у нафтогазовій сфері просить перевірити тих операторів ГРМ, які ігнорують рішення Нацкомісії щодо заборони здійснювати донарахування, і тим самим вчиняють незаконні дії.

 

Нагадаємо, у грудні споживачі газу без лічильників отримали рахунки за газ із донарахуваннями.

У Регіональній газовій компанії, що керує газовим бізнесом Дмитра Фірташа, заявили, що сума перерахунку за минулі періоди наведена інформативно і не підлягає сплаті. РГК звернулася до уряду з проханням розробити механізм компенсації урядом вказаної в рахунках заборгованості.

Сума розрахована за час дії норм, які були визнані незаконними рішенням суду, на яке посилається РГК.

12 грудня Кабінет Міністрів схвалив рішення перевірити всі облгази в країні. Причиною перевірок в уряді називають "нарахування облгазами додаткових платежів" за спожитий населенням газ.

Для цього уряд рекомендував Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, разом із Міністерством енергетики, Міністерством регіонального розвитку, Міністерством соціальної політики, Антимонопольним комітетом і фіскальною службою сформувати робочу групу, до складу якої також увійдуть народні депутати України.

"Їх треба вжарить по перше число, бо монополісти вже сіли на голову і звісили ноги", - сказав раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Раніше ЕП повідомляла, що Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ.

6 грудня НАК "Нафтогаз України" повідомив, що облгази і газзбути групи РГК Дмитра Фірташа дезінформують споживачів у квитанціях за оплату газу.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!