Українська "дочка" російського "ВТБ банку" – банкрут

Вівторок, 27 листопада 2018, 19:11
 

Національний банк України відніс "ВТБ Банк" до категорії неплатоспроможних.

Про це ЕП повідомив співрозмовник на банківському ринку.

"Регулятор відніс "ВТБ" до категорії неплатоспроможних. У середу зранку буде введена тимчасова адміністрація", - повідомив співрозмовник.

Пізніше прес-служба НБУ офіційно підтвердила цю інформацію.

"У зв’язку зі зниженням обсягу ліквідності "ВТБ Банк" та подальшим погіршенням його фінансового стану впродовж останнього місяця Нацбанк 13 листопада відніс установу до категорії проблемних", - заявили в НБУ.

Згідно з повідомленням, тоді ж було встановлено строк для вжиття "ВТБ Банк" плану заходів з приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

"Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників банку для запобігання неплатоспроможності, а також відсутність вжитих заходів для покращення ліквідності банку правління НБУ прийняло рішення про віднесення "ВТБ Банку" до категорії неплатоспроможних", - йдеться у повідомленні. 

ВТБ — найбільша фінансова група РФ, яку контролює уряд Росії.

Підрозділи ВТБ є по всьому світу, а сама група входила до переліку 500 найбільших компаній світу за версією Financial Times (FT Global 500).

В Україні свою експансію група почала у 2005 році. У 2006 році ВТБ придбав у Петра Порошенка банк "Мрія", який на той час входив до групи великих.

Чотири роки тому російський ВТБ банк був одним з найсильніших гравців українського ринку з великими промисловими клієнтами, а його активи перевищували 30 млрд грн.

Нагадаємо, 5 листопада "ВТБ Банк" був змушений ввести комісії та ліміти на зняття готівки, що спрямовано на стримування відтоку коштів клієнтів.

Раніше повідомлялося, що апеляційний суд Києва наклав арешт на акції дочірніх підприємств "ВТБ", "Промінвестбанку" та "Сбербанку". Позивачами виступили близько 18 українських компаній і колишній керівник націоналізованого "Приватбанку" Олександр Дубілет, які заявили про втрату своїх активів в Криму після окупації Росією.

Банки одразу подали касаційні скарги на рішення Апеляційного суду Києва про арешт їхніх акцій.

Напередодні ВТБ пригрозив подати до міжнародного суду на Петра Порошенка.

Читайте також"Грошей нема, але ви тримайтесь": що відбувається з російським ВТБ банком

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"