Суд не дозволив Коломойському затягнути справу "Приватбанку"

Вівторок, 23 жовтня 2018, 10:55
 

Суд залишив без розгляду позовні вимоги Ігоря Коломойського, якими він намагався заблокувати співпрацю Нацбанку, Мінфіну і "Приватбанку" з українськими та міжнародними компаніями.

Про це повідомляє прес-служба регулятора з посиланням на рішення Київського районного суду м. Одеса.

Повідомляється, що згадані українські та міжнародні компанії були залучені до фінансового розслідування діяльності колишніх співвласників "Приватбанку" і юридичного супроводу справ, що стосуються націоналізації банку.

Суд погодився, що Коломойський, подавши цей позов, зловживав своїми процесуальними правами і намагався затягнути судовий розгляд.

Подаючи позов у Київський районний суд м. Одеса до ТОВ "Телекомпанія "АРС" з приводу захисту честі, гідності та ділової репутації, він намагався штучно змінити територіальну підсудність позовних вимог до інших співвідповідачів, які зареєстровані у Києві та поза межами України.

Повідомляється, що основні та похідні вимоги колишнього акціонера "Приватбанку" мають різний предмет спору, що свідчить про їх непов’язаність.

Крім того, цей позов дублює вже наявний - цивільна справа за позовом Коломойського І.В. з ідентичними вимогами до Національного банку, "Приватбанку", Міністерства фінансів та міжнародних радників перебуває в провадженні Солом’янського районного суду м. Києва з грудня 2017 року.

Як повідомлялося, детективна агенція Kroll за підсумками аудиту Приватбанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

Приватбанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.

Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів  екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів.

Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої  активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

Читайте також: Другий лондонський фронт: як Високий суд усмирив Коломойського і Боголюбова

Коломойський vs Приватбанк: що варто знати про липневу "битву на Темзі"

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua