Коболєв: Пропозиції "Газпрому" знаходяться за межею фантазії

Вівторок, 10 квітня 2018, 14:40

Пропозиції, які російський "Газпром" висуває на переговорах з НАК "Нафтогаз України", знаходяться "за межею фантазії" будь-якої людини з газового бізнесу.

Про це заявив глава правління НАК Андрій Коболєв в інтерв'ю "DW".

"Ми ведемо переговори, я не можу розкривати їх деталей, вони конфіденційні. Але те, що пропонує "Газпром", знаходиться за межею фантазії будь-якої людини, зайнятої в газовому бізнесі", - заявив він.

За словами Коболєва, в "Нафтогазі" не очікували, що "Газпром" відмовиться поставляти в Україну газ.

"В ході наших переговорів з" Газпромом "вони запевняли, що виконають рішення арбітражу. Пан Медведєв (заступник глави "Газпрому" Олександр Медведєв - ред) особисто обіцяв, що якщо передоплата за газ буде отримана, то, "звичайно, ми поставимо газ". Обіцянка була порушена, як і контрактні зобов'язання "Газпрому", як і рішення арбітражу. Цим "Газпром" завдає собі величезної шкоди, це нераціонально в комерційному плані", - підкреслив він.

Нагадаємо, 28 лютого стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Наприкінці березня заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв заявив, що "Газпром" і "Нафтогаз України" почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит газу.

У Нафтогазі заявили, що "Газпром" продовжує відмовлятися від виконання остаточних та зобов’язуючих рішення арбітрів у двох комерційних суперечках із "Нафтогазом" та запропонував внести зміни до контрактів або розірвати їх – і таким чином скасувати рішення трибуналу.

Детальніше про зміст та завершення суперечки між компаніями читайте у матеріалі: Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом