Агрохолдинг Косюка випустить євробондів на півмільярда доларів

П'ятниця, 23 березня 2018, 14:52
 

Агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" оголосив розміщення восьмирічних єврооблігацій на 550 мільйонів доларів з прибутковістю 6,95% річних.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з повідомленням МХП на сайті Лондонської фондової біржі, термін обігу цінних паперів - до 3 квітня 2026 року. Їх емітентом виступить люксембурзька MHP Lux S.A.

"МХП має намір використовувати виручені кошти для фінансування викупу всіх або частини євробондів-2020 на суму 495,6 млн доларів і зі ставкою купона 8,25% річних, з яких 409,783 млн доларів вже пред'явлені до викупу під час першого етапу прийому заявок в рамках оголошеної оферти", - повідомили в МХП.

"Крім того, частина коштів буде направлена ​​на рефінансування короткострокових зобов'язань агрохолдингу, на фінансування корпоративних витрат, а також розширення і диверсифікацію птахівничого і рослинницького бізнесів МХП", - зазначено в повідомленні.

Агрохолдинг очікує, що новим єврооблігаціям буде присвоєно міжнародними рейтинговими агентствами Fitch і Standard&Poor's рейтинг "В".

Крім єврооблігацій-2020 в обігу знаходяться євробонди на 500 млн доларів з терміном обігу до 2024 року і ставкою купона 7,75% річних.

Раніше повідомлялося, що рада директорів агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" схвалила виплату проміжних дивідендів у розмірі 0,7492 долара за акцію, що еквівалентно, приблизно, 80 мільйонам доларів.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 66% акцій МХП.

Таким чином, він отримає близько 53 млн доларів дивідендів.

Як повідомлялося, Косюк увійшов до списку найбагатших людей України за версією журналу Forbes.

Його статок оцінюється в 1,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, у 2017 році виробники курятини отримали половину коштів з програми дотацій з компенсації ПДВ. На таку програму було передбачено в 2017 році 4 млрд грн. З них за січень-жовтень "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка отримав 1,4 млрд грн, Укрлендфармінг Олега Бахматюка — 517 млн грн.

Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва. Проте не виключив птахівництво із загальної системи держпідтримки.

Наразі агрохолдинг будує у Вінницькій області одну з найбільших в Європі птахофабрик.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет оцінює частку агрохолдингу ПАТ "Миронівський хлібопродукт" на ринку курячого м'яса в 38%.

У 2018 році програма державної підтримки тваринництва буде поширена також на птахівництво. В програму, зокрема, додано дві нові форми державної підтримки, які можуть знову дозволити птахівникам отримати левову частку дотацій із державного бюджету.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"