Нацбанк пояснив зміцнення курсу гривні

Середа, 14 лютого 2018, 14:08
 

Несприятливі сезонні фактори на валютному ринку були витіснені більш сприятливими факторами для курсу гривні.

Про це йдеться в коментарі заступника голови Національного банку Олега Чурія.

"Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається в останні тижні, свідчить, що місце несприятливих сезонних чинників, які домінували в грудні-січні і зумовили тимчасовий девальваційний тиск на курс гривні, зайняли більш сприятливі фактори", - сказав він.

"Під впливом цих факторів з кінця січня на міжбанківському ринку росла пропозицію валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї", - заявив Чурій.

Реклама:

За його словами, збільшилися надходження валюти від нерезидентів, які беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення ОВДП у гривні.

"З початку року обсяг гривневих ОВДП в портфелі нерезидентів зріс більш ніж в два рази - з 5,1 млрд грн до 12 млрд грн", - додав заступник голови НБУ.

Чурій зазначив, що відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження в січні.

Високій пропозиції валюти сприяло збереження сприятливої ​​зовнішньої кон'юнктури для металургійної галузі.

"На стан валютного ринку вплинуло поліпшення девальваційних очікувань і збільшення пропозиції валюти з боку клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку з другої половини січня в результаті поступового зміцнення курсу гривні", - сказав заступник голови НБУ.

Обсяг чистої пропозиції валюти на готівковому ринку виріс в січні до 257 млн ​​доларів, що є найбільшим обсягом за місяць з липня 2017 року.

В НБУ наголосили, що після переходу України на плаваючий обмінний курс гривні в 2015 році такі зміни динаміки курсу є природними для валютного ринку, якому притаманна певна сезонність.

Нагадаємо, на початку лютого Міністерство фінансів на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучило до державного бюджету 5,24 мільярда гривень.

Національний банк встановив офіційний курс гривні до долара на 14 лютого на рівні 26,69 гривні.

Найнижчий курс гривні в цьому році був зафіксований 23 січня - 28,87 гривні за долар.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: