Аграрії не готові до скасування спецрежиму ПДВ - експерти

Неділя, 15 листопада 2015, 13:27

На початку року зміни до Податкового кодексу вже забрали у аграрних товаровиробників 20 млрд гривень.

Про це наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський під час телевізійного марафону "Аграрна країна", повідомляє прес-служба.

Водночас народний депутат, член комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко повідомив, що АПК за останні два роки тримає всю економіку держави.

"На сьогодні - це 33% валютної виручки. Кожен третій долар надходить в країну саме від експорту сільського господарства. Єдина сфера, яка утримує позиції - це агросектор", - наголосив народний депутат.

Реклама:

Він повідомив, що не можна виносити на голосування законопроект про скасування спецрежиму ПДВ без професійної дискусії парламентаріїв, урядовців та самих аграріїв.

"Поки не запропонуємо програми, які замінять і підтримають агропромисловий комплекс, ніякого скасування спецрежиму ПДВ бути не може. Особливо це стосується  тваринництва, дрібних та сімейних фермерів", - підкреслив Іван Мірошниченко. 

Також гендиректор Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Іван Слободяник повідомив, що в Україні не існує прямих виплат аграріям.

"Єдине, чим може держава управляти - це непряма підтримка у вигляді спрощених видів оподаткування. Наразі позиція аграріїв - безумовно нічого скасовувати не можна. Можна диверсифікувати, до 100 га землі - зробити єдиний податок, від 100 до 300 га - спрощений податок і від 300 і більше - запровадити загальну систему оподаткування. Тоді дійсно можна говорити про справедливість та відродження села", - зауважив Іван Слободяник. 

Свою думку щодо скасування спецрежиму ПДВ висловив і директор ПСП "Колос" Бат Батов.

"Відміна скасування спецрежиму ПДВ буде серйозною проблемою для господарств, які обробляють до 3,4 тис га. Кредитування господарств відсутнє. Спецрежим дає можливість господарствам утримуватися на своїй позиції. Його скасування означатиме втрату рентабельності виробниками".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!