"Газпром" і "Роснефть" уже ділять трубу до Китаю

Четвер, 22 травня 2014, 17:32

Держгігант "Роснефть", який домігся від влади допуску до експорту зрідженого газу, продовжує наступ на "Газпром", якому належить монополія на закордонні постачання трубопровідного палива, випливає з презентації "Роснефти".

Копія документа, датованого 25 квітня, є в розпорядженні Reuters.

Як наголошується, найбільша нафтокомпанія країни, яку очолює соратник російського президента Ігор Сєчін, наполягає на праві експортувати природний газ, обіцяючи натомість наситити азіатський ринок.

Його підкорення життєво важливе для РФ, яка залежить від експорту вуглеводнів, після сварки з Заходом із-за України.

Реклама:

"Можливості "Газпрому" з експорту газу в Китай обмежені 38 мільярдами кубометрів на рік", - нарікає "Роснефть" у своїй презентації та збирається допомогти.

"Для розвитку всього ресурсного потенціалу Східного Сибіру і Далекого Сходу необхідно забезпечити незалежним виробникам можливість прямого експорту в країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону", - йдеться у презентації, в якій нафтовий держгігант оцінює газові запаси Східної Сибіру у понад 7 трильйонів кубометрів.

Минулого року обидва великі російські незалежні виробники газу - "Роснефть" і "Новатек", що планують побудувати заводи зі зрідження газу, домоглися від влади дозволу на експорт ЗПГ, частково подолавши експортну монополію "Газпрому".

Про амбіції "Роснефти" отримати доступ до експорту газу з Росії в Китай по проектованому трубопроводу "Сила Сибіру" джерела у профільних російських відомствах говорили Reuters ще в березні.

"Право експорту незалежних виробників газу на Сході Росії може дозволити експортувати понад 60 мільярдів кубометрів на рік уже до 2025 року", - йдеться в презентації Роснефти.

Як повідомлялося, Росія і Китай підписали договір про постачання газу на 30 років, обсяг поставок становитиме до 38 млрд кубометрів на рік з можливим збільшенням до 60 млрд кубометрів на рік.

Перші поставки газу до Китаю з Росії за 30-річним контрактом можуть початися через чотири-шість років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: