ЄС через Україну може знизити залежність від російського газу - "Газпром"

Середа, 14 травня 2014, 19:15

Європейський через кризу в Україні може активізувати діяльність, спрямовану на зниження залежності від російського газу.

Про це йдеться в щоквартальному звіті за перший квартал 2014 року за російськими стандартами бухгалтерського обліку, текст якого має в своєму розпорядженні УНІАН.

"У разі введення міжнародних економічних санкцій стосовно Росії через Українську кризу існує вірогідність активізації діяльності низки країн Євросоюзу, спрямованої на зниження залежності від поставок російського газу й зменшення частки ВАТ "Газпром" на газовому ринку", - йдеться в документі.

Зазначається, що для зниження даного ризику "Газпром" проводить оптимізацію цінової політики, а також географічну диверсифікацію поставок природного газу на експорт і способів поставок.

Реклама:

Наголошується, що, крім цього, у зв'язку з кризою в Україні можуть виникнути ризики застосування до "Газпрому" з боку США та Європи санкцій фінансового й економічного характеру, що може дещо ускладнити співробітництво з діловими партнерами ВАТ "Газпром".

Із метою зниження ризиків Товариство постійно проводить роботу з підтримки своєї ділової репутації.

Окрім цього, зазначається, що відповідно до змін політичної та економічної кон'юнктури і з метою вдосконалення банківської, судової, податкової, адміністративної та законодавчої систем уряд РФ проводить низку послідовних реформ, спрямованих на стабілізацію сучасної російської економіки та її інтеграцію в світову систему.

В ході реформування ділової та законодавчої інфраструктури зберігаються такі ризики, як неконвертованість національної валюти за кордоном, низький рівень ліквідності на ринках довгострокового кредитування та інвестицій, а також рівень інфляції, що перевищує інфляцію розвинених країн.

Як повідомлялося, частка "Газпрому" становить близько 30% в європейському газовому балансі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!