В КМДА запевняють, що прострочених кредитів у Києва немає і дефолт не загрожує

П'ятниця, 21 березня 2014, 13:43

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко стверджує, що Київ не має прострочених заборгованостей із виплати зарплати працівникам бюджетних установ та вчасно здійснює виплати по кредитним зобов'язаннями.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби КМДА.

"Зарплати сплачуємо вчасно, боргів і нарікань нема. Це захищені статті бюджету, як і медикаменти та харчування", - зазначив він.

Крамаренко заявив також, що на обслуговування міського боргу в бюджеті Києва закладено 1,35 млрд гривень, що відповідає Бюджетному кодексу України (за нормами Бюджетного кодексу частка коштів на обслуговування боргів не може перевищувати 10% міського бюджету).

Реклама:

"Ми йдемо за графіком. Близько 40 млн доларів цього року сплачуємо за євробондами 2005 року та 2011 року. Це чотири платежі протягом року по 10 млн доларів – перший Київ вже погасив. Наступний за графіком планується у травні", - пояснив він.

Крім цього, чиновник нагадав, що у 2009 році Київ за постановою Кабінету міністрів брав 5-річний кредит на компенсацію різниці у тарифах – 1,2 млрд гривень.

"На початку цього року у нас залишився борг лише перед банком "Хрещатик" у 220 млн гривень, половину з яких ми вже виплатили. Наразі маємо борг лише 110 млн гривень, крайній термін по сплаті яких до кінця червня. Ми маємо стабільні надходження до загального фонду бюджету і наразі я не бачу перешкод, щоб погасити цей кредит вчасно", - наголосив Крамаренко.

Разом з тим, в листопаді 2014 року заплановане погашення облігацій внутрішнього займу на суму 2,6 млрд гривень, які були випущені у 2012 році.

"Щодо цих виплат ми маємо стратегію, погоджену з Міністерством фінансів, тож усі боргові зобов’язання міста будуть виконані вчасно і в повному обсязі. Місто Київ має на вітчизняному та міжнародному рівні репутацію дисциплінованого позичальника", - запевнив Крамаренко.

Нагадаємо, раніше голова КМДА Володимир Бондаренко заявив, що Київ на межі дефолту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: