Українці не зрозуміють підвищення тарифів на газ

П'ятниця, 30 грудня 2011, 11:08

Директор Світового банку в Україні Білорусі та Молдові Мартін Райзер попереджає, що українці не зможуть зрозуміти необхідного підвищення тарифів на газ для населення, не бачачи при цьому якихось кроків влади до підвищення прозорості "Нафтогазу".

Таку думку він висловив у інтерв'ю для DT.UA.

"Високі ціни на газ - це, у першу чергу, фіскальна проблема для України... Індустріальний сектор вже більш-менш пристосувався до високих газових тарифів, але найскладніше питання - це ціни на газ для домогосподарств, і високі субсидії, які держава змушена виділяти на відповідну компенсацію. Що, у свою чергу, відбивається на фінансовому балансі "Нафтогазу України" і державних фінансів в цілому", - говорить він.

"В кінцевому результаті українці зрозуміють і вже розуміють складність ситуації. І якщо правильно пояснити необхідність такого рішення (підвищення тарифів, — ред.), передбачивши одночасно компенсації за комунальними платежами для найменш забезпечених верств населення, то люди приймуть і більш високі ціни", - говорить Райзер.

Реклама:

При цьому він підкреслює, що тарифна реформа та збільшення прозорості "Нафтогазу України" повинні бути прямо взаємопов'язані.

"Впевнений, українські громадяни погодилися б заплатити, якби існував прозорий обґрунтований тариф, було покращено якість послуг і, головне, якби вони розуміли, що ці гроші витрачаються за призначенням. Однак величезна проблема в тому, що люди думають, що ці кошти йдуть у велику чорну діру. І це саме те, про що представники міжнародного співтовариства постійно говорили українській стороні останні три роки".

"Доводиться констатувати, що, незважаючи на існування цієї проблеми, за винятком прийняття закону про ринок газу у 2010 році, ніякого іншого серйозного прогресу щодо покращення прозорості у цій сфері протягом останніх трьох років не було. Але ж без підвищення прозорості "Нафтогазу" дуже важко "продати" тарифну реформу населенню", - резюмує директор СБ в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!