МВФ нагадав Україні про чотири вимоги

Вівторок, 26 квітня 2011, 19:17

Для отримання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду Україна повинна виконати ще чотири вимоги.

Про це заявив глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр, виступаючи в ході "круглого столу", присвяченого перспективам отримання Україною коштів МВФ, передає УНІАН.

Він зазначив, що першою вимогою Фонду є проведення в Україні пенсійної реформи відповідно до положень, прописаних в програмі співробітництва.

"По-перше, це пенсійна реформа і приведення її у відповідність з тими вимогами, які були прописані в меморандумі, підписаних ще в липні та грудні", - сказав Альєр.

Реклама:

За його словами, українська сторона попросила додаткового терміну для проведення консультацій з даного питання.

Друга вимога, як повідомив Альєр, стосується коригування тарифів на газ і теплопостачання.

За словами глави постійного представництва України при МВФ, третє вимога пов'язана з попередньою і обумовлена тим, що Фонд погодився на менш значне підвищення тарифів, при цьому наголосивши на необхідності пошуку додаткових фінансових ресурсів.

"Справа в тому, що ми домовлялися, що ті доходи, які не будуть отримані через введення більш низьких тарифів, ніж ми очікували, будуть компенсовані іншими заходами, і це допоможе зібрати додаткові кошти. Тобто третя вимога - це саме ті заходи, які допомогли б нам покрити цю різницю. Вимогою є те, що дефіцит "Нафтогазу" буде не більше 3% ВВП", - сказав Альєр.

Четверта вимога Фонду пов'язана з діяльність Нацбанку, зокрема, з необхідністю скасування вимоги обов'язкового викупу рекапіталізаційних облігацій, яка на думку МВФ, знижує незалежність НБУ.

"Така вимога пропонувалася в антикризовому законі, який був прийнятий в 2008 році і повинен був закінчити свою дію в кінці 2010 року. Але оскільки можна говорити про наближення завершення кризи ... то ми вважаємо, що цю вимогу треба скасовувати, а не продовжувати, тому що вона обмежує незалежність НБУ", - сказав він.

При цьому він зазначив, що терміни отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ залежать виключно від того, наскільки швидко українська влада зможе виконати перелічені вимоги.

"Ми будемо подавати нашій Раді директорів на перегляд програму з Україною після того, як Україна виконає ці чотири вимоги", - підкреслив Альєр.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 року, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15,15 мільярда доларів. Термін дії програми становить 2,5 роки. Кошти залучаються під ставку 3,5% річних.

Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш цього кредиту МВФ у розмірі 1,89 мільярда доларів.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду на засіданні 22 грудня 2010 року прийняла рішення про виділення Україні другого траншу кредиту в обсязі 1,5 мільярда доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!