Приглашаем на первый за время большой войны Банковский форум

Билеты
"Конкуренция – это хорошо, мошенничество – нет": у Threads за первый день более 30 миллионов пользователей, Маск будет судиться

"Конкуренция – это хорошо, мошенничество – нет": у Threads за первый день более 30 миллионов пользователей, Маск будет судиться

Как новая соцсеть от Meta завоевывает мир, почему ее называют конкурентом Twitter и что заставило Маска от шуток о Threads перейти в наступление в суде. (укр)
Пятница, 7 июля 2023, 09:15 -
getty images

Менш ніж за добу з моменту запуску Threads на платформі зареєструвалися понад 30 млн користувачів. Такий стрімкий старт робить Threads головним конкурентом Twitter.

У Meta не приховують, що націлені переманити до себе користувачів старого-доброго Twitter і ставлять собі за мету досягти показника 1 млрд користувачів. Ілон Маск, який у 2022 році купив Twitter, своїми екстравагантними  управлінськими рішеннями змушує навіть найбільш відданих фанатів соціальної мережі задуматися про переїзд.

Сам Маск ще з моменту перших розмов про нову соцмережу намагався жартома реагувати на такі новини, викликаючи Марка Цукерберга на поєдинок.

Проте поява Threads змусила власника Twitter більш серйозно поставитися до конкурента. Через кілька годин після старту Threads стало відомо, що Twitter погрожує судом Meta за крадіжки комерційних таємниць.

Реклама:

У Threads, окрім звинувачень Маска, є й свої підводні камені, які можуть завадити платформі втримати користувачів. Хай там як, а у Twitter зʼявився реальний конкурент, який може позбавити його лідерства на ринку.

Що таке Threads і для чого він Meta

Як зазначають творці Threads, платформа призначена для обміну текстовими повідомленнями за аналогією з Twitter, де можна лайкати, коментувати чи репостити публікації інших користувачів.

У Threads користувачі бачитимуть загальну стрічку, де зʼявлятимуться публікації людей, за якими вони стежать, та рекомендований вміст від нових авторів. Дописи можуть мати до 500 символів і містити посилання, фотографії та відео тривалістю до 5 хв.

Крім того, публікацією Threads можна легко поділитися у своїй історії в Instagram або на будь-якій іншій платформі.

 
Додаток Threads на мобільному телефоні
getty images

У компанії Meta визнають, що їхнім основним конкурентом є Twitter. Ще до запуску нової платформи Цукерберг казав, що це повинен бути додаток для публічних обговорень з понад 1 млрд користувачів, чого не зміг досягти Twitter.

До того ж, після придбання Twitter Маском справи в соцмережі йдуть не найкращим чином. Про це говорить керівник Instagram Адам Моссері. За його словами, непередбачувані управлінські рішення Маска створили сприятливі умови для конкуренції.

"Очевидно, що Twitter був першопрохідцем у цій сфері. Є багато схожих хороших платформ. Однак з огляду на все, що відбувалося, ми подумали, що є можливість створити щось відкрите і корисне для спільноти, яка використовує Instagram", – розповідав Моссері ще до старту Threads.

Ба більше, Цукерберг у день запуску Threads уперше за 11 років зробив публікацію у Twitter, запостивши мем з двома однаковими Спайдерменами, які вказують один на одного. Тролінг Цукерберга демонструє, що нова соціальна мережа від Meta дуже схожа на Twitter і націлена забрати його аудиторію.

Раніше кардинальні дії Маска призводили до того, що користувачі Twitter змушені були шукати альтернативу. Так, у грудні 2022 року Маск забанив акаунти відомих журналістів, громадських діячів та акаунт @ElonJet, що відстежував пересування його літака. Після цього користувачі почали реєструватися у Mastodon, соцмережі, створеній у 2016 році.

Наступний випадок масової міграції трапився після того, як Маск ввів обмеження на кількість твітів, які користувачі можуть побачити за день. Тоді юзери почали масово переходити в Bluesky. Через це команда Bluesky була змушена призупинили реєстрацію на платформі до вирішення проблем з продуктивністю.

Завоювання ринку соцмереж, де користувачі більше комунікують у тестовому форматі, відкриває Meta нову аудиторію для рекламодавців. Аналітик KeyBanc Capital Markets Джастін Паттерсон вважає, що за найоптимістичнішим сценарієм реклама Threads може додати 1-5% до загального доходу Meta, генеруючи понад 6 млрд дол.

30 мільйонів користувачів за добу

"Ого, 30 мільйонів реєстрацій до ранку. Здається, це початок чогось особливого, але попереду ще багато роботи, щоб створити додаток", – написав у день запуску Цукерберг на своїй сторінці у Threads, де має понад 2 млн підписників.

Бум довкола Threads не обмежився реєстраціями. За перший день роботи платформи користувачі зробили понад 95 млн публікацій і поставили близько 190 млн лайків.

Це притому, що Meta не запустила Threads у 27 країнах ЄС через нормативну невизначеність стосовно використання персональних даних. Наразі Meta чекає додаткових роз’яснень від Єврокомісії щодо імплементації законодавства.

Threads доступний у понад 100 країнах, зокрема і в Україні. Користувачі можуть завантажити програму з Apple App Store або Google Play Store.

Успіх нової соцмережі обумовлений двомільярдною базою користувачів інших продуктів Meta – Facebook та Instagram. Threads є частиною Instagram, тому для реєстрації користувачі найчастіше використовували свої акаунти в цій мережі.

Однак зʼясувалося, що акаунт у Threads можна видалити тільки разом з профілем в Instagram. "Ви можете деактивувати свій профіль Threads у будь-який час, але видалити профіль Threads можна лише разом з видаленням свого облікового запису в Instagram", – ідеться в політиці конфіденційності Threads.

Маск це так просто не залишить

Створення Meta нового застосунку, що має стати прямим конкурентом Twitter, почали обговорювати в червні. Реакція Маска, який володіє Twitter, була жартівливою. Він написав, що Цукерберг у разі запуску такої платформи отримає "повний контроль над Землею", та викликав його на двобій. Цукерберг ніби прийняв виклик.

У переддень офіційного запуску Threads Маск знову висловився про конкурентів: "Набагато краще зазнати нападу незнайомців у Twitter, ніж потурати фальшивому щастю прихованого болю в Instagram", – відповів він користувачу, який нагадав, що Маск видалив свій акаунт в Instagram у 2018 році.

Однак вже ввечері після старту Threads стало відомо, що Twitter погрожує судом Meta за крадіжки комерційних таємниць. У середу адвокат Twitter Алекс Спіро надіслав Цукербергу листа, де звинуватив компанію Meta в тому, що вона використовувала комерційні секрети та інтелектуальну власність Twitter для створення Threads.

Спіро стверджує, що Meta найняла колишніх співробітників Twitter для розробки Threads. За його словами, частина цих працівників мала доступ до комерційних таємниць Twitter та іншої конфіденційної інформації, а Meta цим свідомо скористалася. Макс у своєму Twitter написав: "Конкуренція – це добре, шахрайство – ні".

Натомість директор з комунікацій Meta відповів, що ніхто в команді інженерів Threads не є колишнім співробітником Twitter. Чи будуть звинувачення розглядатися в суді, наразі невідомо. Можливо, Twitter просто використовує такий метод для уповільнення зростання Threads.

Нова платформа старі правила

З початку великої війни українці не раз ставали свідками того, як їхні публікації про звірства росіян видаляють з Instagram чи Facebook. Мова ворожнечі – один з поширених аргументів на користь того, чому публікації або сторінки українців можуть видаляти.

За день користування Threads українська спільнота вирішила перевірити, чи поширюються правила модерації контенту в Meta на нову платформу. Оскільки Threads та Instagram повʼязані між собою,  прийнятний контент для нової спільноти визначається за правилами Instagram Help Center.

Тобто все те, що Meta вважає неприйнятним контентом, буде видалятися в Threads, що не додає їй плюсів в утриманні нової аудиторії.

Один з перших ставлення Threads до українців перевірив співзасновник Monobank Олег Гороховський. Протестував толерантність Threads активіст і блогер Сергій Стерненко. В обох випадках платформа швидко видалила їх публікації.

Тож українцям, які хочуть у Threads висвітлювати злочини держави-терориста чи займатися волонтерською діяльністю, доведеться висловлюватися так само обережно, як в Instagram та Facebook.

Реклама:
Слушайте подкаст "Хроники экономики" на удобной платформе: