Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Арсеній Яценюк: електрика замість газу та тотальне будівництво

Арсеній Яценюк: електрика замість газу та тотальне будівництво

П'ятниця, 18 грудня 2009, 16:04 -
Я залишаюся прихильником ідеї, щоб розділити процеси купівлі та продажу газу. В Україні встановити держмонополію в цій сфері до тих пір, поки ми повністю не лібералізуємо енергетичний ринок. Плюс до всього необхідно виділити в окрему держмонополію і в окрему держкомпанію газотранспортну систему.

Друга частина відповідей кандидата в президенти Арсенія Яценюка.

Нагадаємо, що Арсеній Яценюк так його штаб за 2,5 місяці так і не спромоглися надіслати відповіді на запитання "Економічної правди".

Редакція презентує заяви політика та уривки з інтерв'ю і передвиборчої програми, у яких він частково торнувся питань, порушених "Економічною правдою".

З першою частиною тексту можна ознайомитися тут.

Реклама:

Блок 5. Паливно-енергетичний комплекс

Експорт/транзит газу

- Як, на вашу думку, повинна була б бути влаштована схема постачань газу і нафти в Україну. Чи можливо досягти більшої диференціації шляхів і джерел постачання, ніж є зараз. Яким чином, на вашу думку можна цього досягти?

Заява Арсенія Яценюка під час мітинга-телемосту в Луганській області, 23 листопада:

- ...Решение Гаагского суда дало Украине возможность срочно начать разработку месторождений полезных ископаемых возле Змеиного. Кто первый начнет бурение, тот больше всего выиграет...

Заява Арсенія Яценюка для ЗМІ, 23 листопада:

- ...Яценюк отметил, что в этом году внес законопроект об установлении государственной монополии на рынке природного газа: "Он сводится к одному: недра являются национальным богатством. Национальные богатства принадлежат народу. Народ делегирует это право государству. Государство обязано контролировать все эти богатства. Государство обязано ввести монополию на энергетическом рынке. Потому что сегодня на этой энергетике обогащаются"....

Заява Арсенія Яценюка для ЗМІ, 23 березня:

- ...Я залишаюся прихильником ідеї, щоб розділити процеси купівлі та продажу газу. В Україні встановити держмонополію в цій сфері до тих пір, поки ми повністю не лібералізуємо енергетичний ринок.

Плюс до всього необхідно виділити в окрему держмонополію і в окрему держкомпанію газотранспортну систему. Ці підходи мені здаються економічно обгрунтованими. Вони дуже зрозумілі європейському співтовариству.

І третє - нам потрібні ресурси на території Росії, а також доступ до кінцевого європейського споживача. Ця модель гарантує енергобезпеку і для України, і для ЄС...

- Чи маєте ви намір міняти або переукладати "Газовий договір" з Росією? Якщо так, то яким чином ви збираєтеся розривати нинішній? Як добитися зменшення контрактних обсягів закупівлі російського газу до рівня фактичного споживання?

Заява Арсенія Яценюка для ЗМІ, 23 листопада:

- ...Задача следующая. Мы обязаны предложить России и Европе не газотранспортный, а энергетический консорциум. Украине нужны газовые ресурсы в России. России нужен транзит.

Нам нужны европейские потребители. Это - та формула, которая может изменить цену для нас, которая нас спасет от того, что нас просто умножат на ноль наши партнеры по "братским" отношениям.

Переговорные позиции невероятно плохие. Сегодня с россиянами очень тяжело договариваться, потому что Россия получила лучший газовый контракт в истории российского "Газпрома". Я могу только поаплодировать нашим российским партнерам....

- Як, на вашу думку повинен бути влаштований внутрішній ринок газу? Чи повинна бути збережена монополія "Нафтогазу України" як єдиного імпортера і продавця? Чи повинні бути конкуруючі трейдери-продавці на внутрішньому ринку? Чи потрібно допустити на внутрішній ринок газу іноземні компанії? Чи може Україна займатися реекспортом газу? Якщо так, то як цього досягти?

Заява Арсенія Яценюка на посту голови Верховної Ради України, 6 листопада 2008 року:

- ...На думку Яценюка, на енергоринку України "необхідно відновлення енергетичної монополії НАК "Нафтогаз України".

Це той пріоритет, який поділяє Уряд і поділяє Український парламент. При цьому необхідні прямі контракти і прямі стосунки як з постачальниками ресурсів, так і з споживачами.

"В Україні необхідний чіткий незалежний і ефективний регулятор, який би встановлював правила гри на ринку і електроенергетики, і газу, і нафти. Такий регулятор існує, але йому бракує незалежності", наголосив він.

Яценюк також вважає, що Україна повинна активно займатися видобутком енергоносіїв із залученням інвесторів як на власній території, так і на території сусідніх країн...

Заява Арсенія Яценюка під час виступу на Давосі, 3 лютого:

- ...Еще одной мерой Яценюк назвал введение временной государственной газовой монополии и недопущение на рынок любых посредников, в том числе дочки российского "Газпрома". "Завтра эта дочка "Газпрома" станет коллектором украинских активов. Это будет агентство по банкротству украинской экономики №2. Первым было совместное предприятие с RosUkeEnergo", - считает он.

Заява заступника глави "Фронту змін" Андрія Пишного для ЗМІ, 17 липня:

- ...Перше: чому газ, який видобувається в Україні, йде на промислові підприємства, а не для населення, як обіцяли? Друге: чому НАК "Нафтогаз" втрачає внутрішній ринок платоспроможних промислових споживачів на користь комерційних посередників?

Третє: чому прем'єр відмовилася від контрактної бази у сфері постачання й транзиту 2001 року, адже, згідно із цими угодами, чинними до 2009 року включно, ми мали б отримувати газ по 50 доларів за тисячу кубометрів? І нарешті четверте: чому блокується запропонована монополізація українського ринку НАКом?...

- Якою повинна бути ціна імпортного (російського, середньоазіатського) газу для України у порівнянні з європейською? (в абсолютному та/або процентному вираженні) На які поступки Ви, як Президент, можете піти, щоб добитися такої ціни газу для України?

Коментар Арсенія Яценюка для ЗМІ, 20 січня:

- ...Комментируя заявление премьер-министра о том, что цена на газ для Украины может быть 230-250 долларов за 1 тыс. куб. м, он отметил: "Если это на самом деле будет так, то при условии 230 долларов и при условии повышения ставки транзита - это приемлемая цена"...

- Що треба зробити для збільшення виробництва вітчизняних нафтопродуктів і збільшення їх частки на внутрішньому ринку? Як перешкодити тотальному експорту вироблених в Україні нафтопродуктів з їх заміщенням на російські?

Заява Арсенія Яценюка на прес-конференції в Києві, 3 вересня:

- ...В чому проблема? Проблема в тому, що ми нічого не зробили за останні 18 років в частині власного видобутку. Жодного реального проекту по збільшенню власної ресурсної позиції по нафті і газу не здійснено".

"Ми все імпортуємо. А якщо ми все імпортуємо, то зростання курсу долара безпосередньо відіб'ється на українських заправках".

Потужність українських заводів, або глибина переробки нафти, максимально сягає 60 з гаком відсотків. На противагу, в Білорусії глибина переробки нафти сягає під 90%. У нас немає жодної реконструкції. Лисичанський завод, який був побудований ще за часів СРСР - єдине найбільш ефективне підприємство. Тому Україні потрібна реальна реконструкція...

- Чи варто зберігати низькі тарифи на газ для населення? Якщо так, за рахунок яких коштів має розвиватися вітчизняна видобувна промисловість?

Заява Арсенія Яценюка на посаді міністра економіки, 18 січня 2006 року:

- ...Хотів би наголосити свою власну позицію. Я проти популізму в частині утримання тарифів для населення. Це неприпустимо. Ми не зможемо тоді вирівняти в цілому структуру економіки.

Чим скоріше ми це зробимо, тим скоріше підемо на енергозбережні технології, скорочення споживання газу і вирівняємо структуру економіки, яка абсолютно є абсурдною в енергоспоживанні...

Вугільна галузь

- Собівартість видобутку вугілля в Україні один з найвищих в регіоні та у світі. Щорічно на дотування видобутку вугілля держава витрачає понад 1,5 мільярдів доларів грошей платників податків. У чому буде полягати пріоритет вашої політики у вугільній галузі: в поступовому закритті збиткових шахт і створення альтернативних робочих місць для шахтарів, або в підтримці існуючого рівня дотацій шахтарської галузі і збереження існуючої кількості робочих місць у вугільній галузі?

Заява Арсенія Яценюка на посту глави Верховної Ради, 31 серпня 2008 року:

- ...Необхідно відійти від адміністративної регуляції ціни на вугілля. Якщо і надалі при собівартості вугілля від 700 до 1200 гривень за тонну воно купуватиметься за 435 гривень, то всі ці закони не варті абсолютно нічого....

Заява Арсенія Яценюка під час мітингу-телемосту в Криму, 13 листопада:

- ...Чому у нас опікуватимуться перевалюванням вугілля з Австралії і Сполучених Штатів? У нас що, у Донецьку вугілля закінчилося, в Луганську закінчилося?", - сказавЯценюк.

За його словами, якщо "завозити вугілля з Америки або з Австралії - це ще десятки закритих шахт, це ще сотні тисяч звільнених, це продовження банкрутства української вугільної галузі"...

Заява Арсенія Яценюка на мітингу у Донецькій області, 30 листопада:

- ...До чого дійшло: ми купуємо вугілля з Австралії, Польщі та Росії. Хто купує це вугілля? Донецькі бізнесмени, луганські і всі інші, в тому числі і Тимошенко - всі, хто має бізнес і хто ревно захищає престижність шахтарської праці в Україні.

Насправді вони захищають престижність шахтарської праці в Австралії та Росії. Якщо розмова йде про любов до шахтарів, я вимагаю і зроблю все для того, щоб в Україні було якісне вугілля і це якісне вугілля купували українські заводи, український енергетичний сектор, українські коксохіми.

Українське вугілля повинні купувати українські компанії...

- Опишіть інші свої плани та пріоритети щодо розвитку та / або реформування вугільної галузі

Заява Арсенія Яценюка на мітингу у Донецькій області, 30 листопада:

- ...Найголовніше завдання - подолання корупції на державних шахтах. Мільярдні гроші йдуть як фінансування на шахти. Куди їх розтягують? В капітальне будівництво і ремонти, які не робляться, в покупку обладнання, яке ніхто не купує.

.За рік до консервації шахти туди купують нове обладнання, а потім за дивним збігом обставин цю шахту затоплюють.

Як ви думаєте, навіщо? Туди ніхто нічого не купував, там ніхто нічого не консервував. Там гроші просто вкрали і списали. Тому головне - контроль за фінансуванням державних шахт і боротьба з корупцією у вугільній галузі.

- Що ви плануєте робити з "копанками" - несанкціонованими міні-шахтами?

Заява Арсенія Яценюка на мітингу у Донецькій області, 30 листопада:

- ...Щороку зольність вугілля погіршується. Де беруть вугілля? Шахта стоїть. Вугілля купують з копанки по 50 гривень за тонну і списують, начебто ця шахта його добула за собівартістю 1200-1300 гривень.

Відбувається тотальне пограбування вугільної галузі. Це грабунок на життях людей. Цей грабунок здійснюють ті, хто до вас сюди приїжджає, стає біля шахтарів, обнімається і каже, як за них переживає. Ніхто за них не переживає. На їхніх людських життях, на їхніх долях будуються мільярди...

- Як налагодити прибуткову роботу вугільної галузі України, водночас зберігши соціальні зобов'язання перед шахтарями?

Заява Арсенія Яценюка на посту глави Верховної Ради, 31 серпня 2008 року:

- ...Я вимагатиму в першу чергу від уряду застосувати ринкові основи функціонування вугільної галузі...

Заява Арсенія Яценюка на посту глави Верховної Ради, 31 серпня 2008 року:

- ...енергетична безпека України пов'язана, серед іншого, з розробкою та будівництвом нових шахт...

Електроенергетика

- Яке ваша концептуальне бачення стратегії розвитку різних секторів енергетичної галузі (ядерної, гідро, теплової, альтернативної)?

Інтерв'ю Арсенія Яценюка газеті "Київські відомості", 20липня 2009 року:

- ...Я повністю підтримую ідею про альтернативні джерела енергії. Але вважаю це далеким майбутнім. Ми маємо бути реалістами. Реалізм - це винятково атомна електроенергія. Все!

Останнє - це тільки пусті розмови. Лише атомна енергетика й заміна дорогого газу на дешеву електроенергію - один із основних елементів нової індустріалізації...

Заява Арсенія Яценюка під час візиту на Рівненську АЕС, 14 жовтня:

- ...Спочатку треба побудувати нормальні мережі для передачі електроенергії, виробленої на існуючих потужностях. Зокрема лінію Рівне-Київ, щоб надмірна кількість електроенергії в Рівному перенаправляти на українську столицю.

Далі, вважає Яценюк, треба модернізувати і добудувати потужності на діючих АЕС, і лише після цього можна приступити до будівництва нових станцій....

Заява Арсенія Яценюка під час візиту на Рівненську АЕС, 14 жовтня:

- ...У рамках посткризового розвитку Україні доведеться знову піднімати нині практично знищене сільське господарство. І замість планованої тотальної газифікації в нових реаліях набагато ефективніше і дешевше буде перевести будинки сільських жителів на електрообігрівання.

В умовах дорогих світових енергоресурсів Україні під силу замінити газ на відносно недорогу електроенергію, виготовлену на власних АЕС.

Заява Арсенія Яценюка для ЗМІ, 25 лютого:

- ...Необхідна прискорена і тотальна заміна комунального устаткування. При цьому орієнтуватися треба в першу чергу на енергетику. Як одну з альтернатив - я бачу перехід на електричну енергію...

- Яка ваша позиція щодо створення замкнутого циклу виробництва ядерного палива в Україні? Як, на вашу думку Україна повинна в перспективі вирішувати проблему поховання ядерних відходів, які сьогодні вивозяться до Росії у статусі тимчасового зберігання?

В ЗМІ, програмі кандидата та на сайті "Фронту Змін" відсутня його позиція з цього питання.

Які ви бачите можливості для диверсифікації ринку енергетичних ресурсів України?

Заява Арсенія Яценюка на посту глави Верховної Ради, 6 листопада 2008 року:

- . Щодо України, то давно вже йдеться про необхідність упорядкувати ринок енергопоставок. Відновлення державної монополії на цьому ринку - це перший крок до форматування ринку як такого і до єдиних і однозначних правил гри на ринку енергоресурсів у цілому для України...

Який напрямок є для країни найбільш виправданим: розвиток видобутку власних енергоносіїв чи запровадження енергозберігаючих технологій? Де швидше можна досягнути позитивних результатів?

Заява Арсенія Яценюка під час прес-конференції в Кіровограді, 15 листопада:

- ...За його словами, держава повинна обирати між дорогим зовнішнім газом та дешевою внутрішньою електроенергією.

"Я відстоюю другий варіант. Сьогодні втрати в українських електромережах сягають до 40%. Потрібно раціональне споживання енергоресурсів та пошуки альтернативних джерел енергії"...

Заява Арсенія Яценюка на посту глави ВерховноїРади, 6 листопада, 2008 року:

- ...2 роки тому Україна посідала 1 місце в світі за обсягом споживання енергетичних продуктів на 1 долар ВВП. За таких обставин, якою б не була ціна на енергоносії, ми не зможемо вижити.

Тому питання енергозбереження, зменшення споживання енергетичних ресурсів - це питання номер один на порядку денному як українського уряду, так і української держави і українського бізнесу в цілому".

Зараз Україна в умовах кризи не зможе самостійно фінансувати видобуток енергоносіїв і повинна залучати для цього іноземних інвесторів.

Блок 6. Промислова політика

- Не враховуючи підприємств ВПК Мінпромполітики на сьогодні управляє лише трьома державними підприємствами. Вся інша промисловість знаходиться у приватних руках і управляється керівництвом приватних ФПГ і ВІКів, в які вона входить. Чи вважаєте ви, що Україні взагалі потрібна державна промислова політика? Якщо так, то в чому вона має виражатися? Поділіться, будь ласка, своїми поглядами на держрегулювання промисловості.

Інтервью Арсенія Яценюка "Економічній правді", 9 грудня 2008 року

- ...Добре, щоб у країні взагалі не було господарів. Щоб у національної економіки були міноритарні акціонери, які грають за однаковими правилами. А над ними знаходиться наглядач у вигляді Антимонопольного комітету та цілого ряду інших регуляторів, які утримують цього міноритарного акціонера в межах пристойності...

З передвиборчої програми Арсенія Яценюка:

- ...Держава повинна повернутися в економічне і господарське життя країни не лише як регулятор. Доходи від надприбуткових галузей і стратегічних підприємств мають належати державі.

Це дозволить надати дійсну свободу для розвитку приватної ініціативи у сфері малого й середнього бізнесу, радикально знизити податкове і адміністративне навантаження на підприємців і роботодавців. Держава має забезпечити ефективну співучасть у процесі модернізації країни для українського приватного бізнесу....

Які сектора/галузі промисловості є на ваш погляд найбільш перспективними? Якими способами з не заборонених в рамках СОТ, держава має їх підтримувати?

Заява Арсенія Яценюка під час візиту до ПГЗК, 17 липня:

- ...Також політик вважає за необхідне відновлення фінансування підприємств цього сектора (металургія - прим. ред.) економіки за рахунок державного бюджету, державними банками, а також залучення великих іноземних кредиторів - Європейського банку реконструкції і розвитку, Європейського інвестиційного банку....

- Як вітчизняній промисловості, зокрема, металургії та хімії, уникнути загрозливої залежності від світових ринків? Як можна розширити внутрішній попит?

Заява Арсенія Яценюка під час візиту до ПГЗК, 17 липня:

- ...Проблема цього підприємства, як і всіх підприємств, що працюють на металургію, лише в одному - у відсутності внутрішнього ринку. Лише 20% всієї продукції, що виробляється українськими металургами, споживає внутрішній ринок.

Із зовнішнім ринком - величезні проблеми: падіння цін, високі ціни на енергоносії. Наша металургійна продукція фактично неконкурентна.

Тому для держави найважливіше, що потрібно зробити, - починати будувати власну інфраструктуру, створити ринок споживання кінцевої продукції на внутрішньому ринку. Це і будівництво, і мости, і залізниці...

Заява Арсенія Яценюка в ефірі регіональної радіостанції Дніпропетровської області, 31 серпня:

- ...Найважливіше для економічного зростання в Україні - це розвиток внутрішнього ринку споживання вітчизняних товарів. Коли ми самостійно виробляємо і самостійно споживаємо. Це те, що дає змогу, наприклад, Китаю мати сьогодні високі показники розвитку економіки.+..

Блок 7. Агросектор

- Сьогодні у світі, крім соціалістичних і пост-соціалістичних країн, відомо лише дві моделі державної політики або стратегії розвитку агроринків, що одержали назву "американської" і "франко-голландської" моделей.

Скажіть, яка з цих моделей здається вам найбільш прийнятною для України? І за допомогою яких інструментів стимулювання або протекціонізму ви маєте намір її втілювати, коли станете Президентом?

З передвиборчої програми Арсенія Яценюка:

- ...Потрібен прискорений розвиток українського сільського господарства. У село необхідно повернути промисловий спосіб організації виробництва.

Великотоварне сільське господарство, організоване в систему повного циклу від лану й ферми до кінцевого споживача - як вітчизняного, так і закордонного. Наша країна повинна стати світовим гравцем на ринку продовольства....

Заява Арсенія Яценюка на мітингу в Кіровоградській області, 10 липня:

- ...Для управления сельскохозяйственным комплексом необходимо представлять реальный продовольственный баланс страны. "Сегодня его никто не знает, потому что как таковой статистики, сколько мы потребляем и производим, нет. А при наличии четкого внутреннего баланса зерна и внутреннего рынка мы должны открывать экспорт....

Заява Арсенія Яценюка на мітингу в Кіровоградській області, 10 липня:

- ...В 2005 году правительство фактически отобрало у крестьян доходы, когда запретило экспорт. "Необходимо гарантировать внутреннюю продовольственную безопасность, а излишек экспортировать.

Мы не имеем права уходить с наших рынков экспорта. Я считаю, что Украина должна перехватить у России инициативу по созданию продовольственного картеля, к которому также нужно присоединить и саму Россию, и Казахстан, и другие страны....

- Чи варто надавати землі статус товару? І чи плануєте ви це зробити, ставши президентом?

З виступу Арсенія Яценюка у Верховній Раді, вересень 2007 року:

- Продовження мораторію на землю призводить тільки до одного - до спекуляції землею і зменшення вартості такої землі...

Інтерв'ю Арсенія Яценюка "Економічній правді", 9 грудня 2008 року

- ...Коли ми знімемо мораторій, вся країна з подивом дізнається, що продавати практично нема чого. Саме тому я - за зняття мораторію, але з чотирма умовами.

Перша - виключити можливість зміни цільового призначення.

Друга - власниками української землі можуть бути виключно резиденти України.

Третя - створити державного агента на ринку купівлі-продажу землі. Тобто, лише державі можна продати землю і лише у держави можна купити землю. Ця умова під питанням, але чехи довели, що така модель працює.

І четверта умова - це обмеження обсягу власності на землю в одних руках, прямо чи опосередковано. Щоб десять сімей не володіли всією землею в Україні.

Блок 8. Інфраструктура

- Зважаючи на затяжну економічну кризу, в котру увійшла Україна, яким Вам бачиться шлях розбудови інфраструктурних галузей країни (будівництво автомагістралей, мостів, нових трубопроводів, оптико-волоконних ліній, телефонних та інших мереж зв'язку, аеропортів, морських та річних портів, логістичних центрів)?

Інтерв'ю Арсенія Яценюка "Кореспонденту", 17 липня:

- ...Перше, з чого я почну, - це нова індустріалізація країни. Інфраструктура у вигляді будівництв, дороги автомобільні, залізничні, мости, аеропорти, все інше - будівництво, що в нас у середньому займало до 30% ВВП. Це божевільна зайнятість, це один із найкращих економічних стимуляторів...

Заява Арсенія Яценюка під час мітингу в Донецькій області, 30 листопада:

- ...Я не буду строить 1000 объектов. В стране будет строиться 10 объектов в год - но это жизненно важные объекты: крупные компании, заводы, автомагистрали, мосты, железные дороги.

Весь государственный ресурс будет направлен исключительно на четкий проектный подход - трехлетний план капстроительства...

- Чи в країні повинні зрости податки з тим, щоб бюджет , не дивлячись на кризу, міг продовжувати фінансувати найбільші інфраструктурні проекти, зберігаючи їх у державній власності, як стратегічні об'єкти, чи Україні повинна якомога ширше залучати приватні, в тому числі закордонні інвестиції для прискорення розбудови власної сучасної інфраструктури, не боячись втрачати над нею контроль держави?

Заява Арсенія Яценюка на посту глави Верховної Ради, 27 жовтня 2008 року:

- ...Коли весь світ бореться з економічною кризою за допомогою зменшення оподатковування, у нас чомусь було запропоновано збільшення оподатковування...

Заява Арсенія Яценюка на самміті в Ялті, 26 вересня:

- ...Третє - я чудово усвідомлюю, що ми не у стані провести це без іноземних запозичень, без іноземного інвестора. Але будь-який шановний іноземний інвестор, який тут є, він задасть одне запитання: "Кому дзвонити в Україні? Хто старший?".

Пригадуєте Кісінджера, який запитував те саме про Європу. Президент? Та ні. Прем'єр-міністр? Та ні. Лідер опозиції? Також ні. Країна повинна мати політичну передбачуваність.

Я не кажу про якусь химерну форму політичної стабільності, я кажу про політичну передбачуваність, де будь-який інвестор розуміє, що у нього завтра не відберуть, де інвестор готовий ризикувати.

Я хотів би підкреслити окремо, що дійсно в Україні було багато іноземних інвестицій. Але давайте подивимося їхню структуру. І власне кажучи, що спровокувало кризу в Україні. Ми запозичали у Європі, ми запозичали у США. Ми отримували ці кошти в українські банки. Куди ми їх поділи? Ми їх роздали, як споживчі кредити для населення.

Ми нічого не збудували. На ці споживчі кредити ми купили холодильники, машини, телевізори. Ми профінансували іноземну економіку. І сьогодні ми два рази винні. Я розумію, що для світу, у якого ми запозичали - це був шлях для отримання доволі швидкої і малоризикованої інвестиції і прибутку.

Але зараз я кажу про Україну.Мені зараз потрібні довготривалі промислові інвестиції. Промислові інвестиції, де ми забезпечимо іноземному інвестору не просто під слово президента, а під закон і під систему, яка гарантує йому тут захист, яка гарантує йому тут прибутковість. І вони побачать, що тут є можливість працювати...

Блок 9

Опишіть, будь-ласка на наступних двох сторінках основні принципові положення своєї економічної програми/світогляду з питань, котрі не були покриті цією анкетою, але котрі ви вважаєте важливими.

З передвиборчної програми Арсенія Яценюка:

Київ має повернути собі роль центру та лідера східноєвропейської цивілізації. Як основу для інтеграції ми повинні запропонувати новий Східноєвропейський проект, який на старті включатиме чотири спільні політики:

1. Спільна політика у сфері енергетики та енергетичної безпеки.

2. Спільна політика у сфері транспорту та зв'язку.

3. Спільна політика у сфері виробництва продовольства і участі на світових продовольчих ринках.

4. Спільний розвиток науки, індустрії високих технологій, авіаційної й космічної галузей. Спільна політика у сфері модернізації військової промисловості та участі на світових ринках озброєнь.

Країни Східної Європи мають бути об'єднані не організаційними й адміністративними формами, а загальними цілями і спільною діяльністю. Київ може й повинен стати автором і лідером Східноєвропейського проекту інтеграції.

Реклама: