МВФ планує знизити комісії для великих країн-позичальників, включно з Україною

Понеділок, 8 липня 2024, 14:34 -

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) обговорюється перегляд розміру додаткових комісій та штрафів, які стягуються з найбільших країн-позичальників, включно з Україною, Аргентиною та Єгиптом. 

Про це повідомляє Bloomberg.

Рада директорів МВФ, що складається з 24 членів, які представляють 190 країн, що входять до складу антикризового кредитора, та одного представника керівництва Фонду, має намір розглянути варіанти надання країнам послаблень у стягненні комісійних коштів.

В повідомленні йдеться про додаткові збори з країн, які беруть у борг більше за свою квоту або довше виплачують позики за програмами МВФ.

Реклама:

У МВФ пояснюють, що додаткові комісії є необхідною часткою фінансової моделі. Вони перешкоджають надто великим запозиченням чи задовгому погашенню кредитів.

Повідомляється, що на думку позичальників додаткові збори виснажують ресурси держави, які могли б витрачатись на харчові продукти та охорону здоров'я. Також збори стають все більш каральними, враховуючи високу інфляцію та вищі відсоткові ставки.

Високі відсоткові ставки, особливо від Федеральної резервної системи США та Європейського центробанку, означають, що загальна ставка за деякими кредитами від МВФ наразі перевищує 8%. Це вдвічі більше, ніж до пандемії COVID-19.

Реклама:

Зазначається, що США, найбільший акціонер МВФ, дали зрозуміти, що готові переглянути розмір зборів.

Очікується, що остаточне рішення щодо зниження додаткових комісій буде прийнято до кінця поточного року.

Нагадаємо:

Після отримання п'ятого траншу від Міжнародного валютного фонду розміром 2,2 млрд дол, борг України перед МВФ зріс до 13,85 млрд дол.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) за підсумками четвертого перегляду програми розширеного фінансування EFF України оновив базовий сценарій щодо України на 2024 рік. Якщо раніше Фонд прогнозував зростання ВВП на 3-4%, то тепер цей показник зменшено до 2,5-3,5%.

Реклама: