Графіки відключень будуть дещо більшими: в "Укренерго" дали прогноз на кілька тижнів

Неділя, 16 червня 2024, 21:58 -
 
Getty Images

Декілька наступних тижнів ситуація в енергосистемі буде набагато важчою, в окремі години пікового споживання графіки відключень будуть досить суттєвими.

Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

За його словами, графіки відключень світла будуть дещо більшими з 11:00 до 23:00, аніж у решту часу доби. І так триватиме, орієнтовно, до кінця липня, зазначив Кудрицький,

"Це пов'язано з особливостями ремонту на енергоблоках атомних електростанцій. Тому треба готуватися до того, що десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутні в нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, у години пікового споживання, скажімо так - досить суттєвими", - заявив він.

Реклама:

Також Кудрицький додав, що на тривалість відключень глобально впливають три фактори:

"Це ремонти атомних електростанцій, які традиційно проводяться влітку. Це величини імпорту. І це погода, яка впливає на споживання".

Читайте також: Скільки будемо без світла? Усе, що треба знати про відключення електроенергії

Реклама:

Нагадаємо:

За вказівкою "Укренерго", стабілізаційні відключення у понеділок, 17 червня, планують застосовувати протягом усього дня, з 08:00 до 24:00.

Досить реально, що взимку українці можуть отримувати п'ять-шість годин світла на день, але все буде залежати від обставин.

З 24 червня критична інфраструктура отримає пріоритет в електропостачанні, а решта електроенергії буде розподілена рівномірно між областями.

Якщо Росія продовжить повітряні атаки по електростанціях в Україні, то, за найгіршим сценарієм, взимку українці можуть проводити до 20 годин на день без електрики й опалення.

Економічна правда.

Реклама: