"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

ДБР викрило посадовців Держпродспоживслужби, які вимагали гроші з агроекспортерів

Вівторок, 2 квітня 2024, 13:57 -

ДБР викрило посадовців Держпродспоживслужби двох областей, які організували корупційну схему вимагання грошей за видачу фітосанітарних сертифікатів для експорту та імпорту агропродукції. Вони щомісячно отримували понад 160 тисяч доларів.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

"Співробітники Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях організували корупційну схему вимагання грошей за видачу фітосанітарних сертифікатів, необхідних для експорту та імпорту сільськогосподарської продукції, а також за виготовлення актів про результати обстеження, які необхідні для здійснення експорту ячменю та кукурудзи", - йдеться у повідомленні.

Фактично посадовці Держпродспоживслужби створили організовану злочинну групу зі чітким розподілом ролей та обов’язків. До її складу входило понад 11 людей. Серед них - керівник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області та начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Реклама:

Також до її складу входили двоє головних інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та двоє з Запорізької області, цивільні особи, в тому числі керівники брокерських компаній, що виконували ролі посередників.

За попередніми оцінками, "ділки" отримували від своєї незаконної діяльності щомісячно понад 160 тисяч доларів США.

Реклама:

Нагадаємо:

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили в АТ "Укрзалізниця" організаторів схеми заволодіння 94,7 млн грн на закупівлях трансформаторів за завищеними цінами.

У Києві Державне бюро розслідувань (ДБР) спільно зі Службою безпеки України (СБУ) викрили злочинну схему привласнення та продажу майна однієї з бригад Територіальної оборони міста. Зловмисники вкрали речей щонайменше на 3,6 мільйона гривень.

Реклама: