Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Суд арештував 32 мільйони Миколаївського глиноземного заводу Дерипаски

Понеділок, 30 січня 2023, 18:33 -
 
Олег Дерипаска
Getty Images

За клопотанням Офісу Генерального прокурора арештовано 32 млн грн найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію, власником якого є підсанкційний російський олігарх.

Про це повідомила пресслужба ОГП.

В Офісі генпрокурора не зазначають, про яке підприємство йдеться, але з відкритих джерел відомо, що таким виробником є Миколаївський глиноземний завод.

У 2022 році повідомлялось, що це підприємство із власності російського олігарха Олега Дерипаски суд передав в управління АРМА.

Реклама:

"Раніше за клопотаннями прокурорів було арештовано майно цього суб’єкта господарювання - 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки.

На сьогоднішній день загальна вартість арештованих активів перевищує 1 млрд грн", - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, у 2000 році це підприємство було приватизовано холдингом, який належить Дерипасці. Наразі він знаходиться під санкціями США та ЄС.

"Підставами для їх застосування стало відмивання грошей в інтересах президента держави-агресора.

Реклама:

Російський холдинг є одним з найбільших в світі виробників алюмінію. Група компаній, які до нього входять, продовжує забезпечувати потреби оборонно-промислового комплексу РФ, поставляючи власну продукцію для виробництва військових ракетних комплексів та іншої зброї", - додають в ОГП.

Нагадаємо:

Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо застосування санкцій про стягнення активів одного з найбагатших російських олігархів Олега Дерипаски у дохід держави.

Економічна правда

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: