У ДТЕК пояснили, чому не у всіх будинках вимикають світло під час відключень

Неділя, 6 листопада 2022, 18:00 -
 
getty images

Через інтеграцію житлової забудови з об'єктами критичної інфраструктури, в деяких будинках в години відключень електроенергія не вимикається.

Про це в ефірі єдиного телемарафону новин розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Причина наявності світла в деяких будинках Києва й інших містах під час погодинних відключень полягає в дуже високій інтеграції житлової забудови з іншими об'єктами, які не належать до житлового фонду. 

Відповідно багато будинків змонтовано з об'єктами критичної інфраструктури, підстанціями, які забезпечують воду, зв'язок, сервери, зберігання ліків, розташування органів держвлади, правопорядку та інше. Деякі будинки приєднані на одну лінію з об'єктами критичної інфраструктури, наприклад, з лікарнями. 

Реклама:

"Тому це значить, що неможливо вимкнути будинок, не вимкнувши об'єкт інфраструктури. Тому ми переглянули всі будинки в Києві, і залишаються зараз зі світлом саме ті, де є об'єкти критичної інфраструктури. Тому не можна їх вимикати, і вони будуть зі світлом. Всі решта будинків вимикаються відповідно до графіків, які опубліковані на сайтах нашої компанії". – сказав Сахарук.

За його словами, через неможливість повністю забезпечити попит на електроенергію відключення триває по чотири години з тим, щоб знизити споживання і збалансувати попит і пропозицію.

Нагадаємо:

Реклама:

У неділю, 6 листопада, Диспетчерський центр "Укренерго" надав операторам обленерго обсяги для обмеження електропостачання для споживачів у м. Київ та семи областях.

В Укренерго пояснили, що застосування аварійних вимкнень не скасовує дію графіку погодинних обмежень в інший період доби.

Реклама: