Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

У липні на АЗС зникнуть обмеження пального "в одні руки" – Герус

Вівторок, 28 червня 2022, 14:52 -
 
getty images

Завдяки нарощуванню поставок пального на українські автозаправні станції у липні для автомобілістів зникнуть обмеження обсягу купівлі пального за один візит.

Про це заявив голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус у ході брифінгу в Медіацентрі Україні.

За його словами, у червні з європейського на український ринок зайшло понад 600 тисяч тонн нафтопродуктів, з яких 400 тисяч тонн – дизелю і 200 тисяч – бензину та скрапленого газу. Він констатує, що ситуація на АЗС стабілізується. Хоча у центрі та на сході країни поки наявний певний дефіцит, але на заході черги на заправках відсутні. 

"У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися будь-яким обсягом. Однак, влада закликає українців відповідально споживати нафтопродукти та без особливої потреби не витрачати їх", – заявив Герус. 

Реклама:

Він додав, що план Росії щодо створення в Україні масштабної кризи не реалізувався і вже не буде реалізовано: "У нас напрацьований план поставок та логістика з різних європейських країн". 

Рекомендуємо почитати: Держава більше не регулює ціни на пальне: коли зникне дефіцит та чи буде 100 гривень за літр

Нагадуємо:

Реклама:

Вся нафтопереробна галузь України не працює через цілеспрямовані російські ракетні обстріли.

Оперативний штаб при Кабінеті міністрів 17 травня вирішив тимчасово відмовитисявід держрегулювання цін на бензин і дизель. В уряді наголосили, що такий крок дозволить операторам ринку наситити ринок необхідним ресурсом з європейського та інших ринків.

Знищення Кременчуцького НПЗ, який був основним виробником пального в Україні, а також низки великих нафтобаз призвели до нестачі пального на АЗС. Ситуація має владнатися протягом декількох тижнів, доки ринок не перелаштується на поставки з ЄС.

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: