Останній пільговий місяць розмитнення: українці завезли рекордну кількість вживаних іномарок

Четвер, 4 листопада 2021, 19:10
 
фото дмитра ларіна, уп

У жовтні цього року в Україні зареєстрували 56 100 вживаних легкових авто - це рекорд реєстрацій за місяць з лютого 2019 року.

Про це повідомляє асоціація автовиробників України "Укравтопром".

Зазначається, що реєстрації завезених легкових автомобілів, що були в експлуатації, у 7 разів перевищили жовтневий ринок нових авто.

"У порівнянні з жовтнем минулого року реєстрації імпортного секонд-хенду зросли майже у півтора раза, а відносно вересня поточного року - на 3 відсотки", - йдеться у повідомленні.

Реклама:

В асоціації пояснюють, що у лютому 2019 року, як і зараз, сплеск реєстрацій вживаних автомобілів був пов'язаний із закінченням терміну пільгової легалізації авто на єврономерах.

"Найбільш популярною маркою у розмитненому секонд-хенді в минулому місяці був Volkswagen. За місяць на українські номери перейшли майже 10,5 тис вживаних Volkswagen", - додає асоціація.

На другому місці - Renault (4599 авто).

Замикає топ-3 Ford (4322 авто).

Нагадаємо:

За час дії пільгового режиму розмитнення авто на "єврономерах" до бюджету надійшло 2,3 млрд грн.

Спрощеним митним оформлення та оподаткуванням авто "на єврономерах" можна скористатися до 10 листопада 2021 року включно.

За 100 днів дії законів щодо спрощеного митного оформлення та оподаткування авто "на єврономерах" (з 15 червня по 22 вересня) оформили майже 40 тис таких авто, до бюджету за цей період сплачено близько 1,4 млрд грн.

З 15 червня в Україні почали діяти нові правила пільгового розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією ("євроблях").

Відповідно до нових правил, відтепер вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума ж акцизу залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.

Зазначалось, що в більшості випадків вартість розмитнення не буде перевищувати однієї тисячі євро. 

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

Водночас, за пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: