Китайські борги Держзернової корпорації: уряд створив робочу групу

П'ятниця, 8 жовтня 2021, 17:11
 
фото дпзку

Уряд створив міжвідомчу робочу групу, яка займеться питанням виплат Державної зернової корпорації за боргами перед китайськими держкомпаніями.

Про це відомо з рішення уряду.

Кредит у 1,5 млрд доларів ДПЗКУ отримав ще у 2012 році з поверненням до 2027 року. Його видали під українські держгарантії  з метою налагодити систематичні постачання продукції до Китаю.

Корпорація заборгувала перед Китайським ексімбанком та Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів.

Для того, аби цей кредит було повернуто, уряд створив робочу групу. Її очолить віцепрем’єр-міністр економіки Олексій Любченко. Також увійдуть представники Міністерства економіки, фінансів, закордонних справ, агрополітики. Крім того, за згодою увійдуть представники китайської сторони, НБУ, ДПЗКУ та нардепи.

Група проаналізує проблеми щодо виплат за боргом, питання поставок зерна до Китаю та  підготує пропозиції щодо виконання або перегляду кредитної угоди.

Нагадуємо:

У першому півріччі 2021 року "Державна продовольчо-зернова корпорація України" отримала чисті збитки на суму 87,5 млн грн, за 5 років збитки сягнули 10 млрд грн.

Вищий антикорупційний суд виправдав трьох фігурантів справи про розтрату 88 млн грн Державної продовольчої зернової корпорації.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!