Міжнародні резерви різко впали після піку виплат за держборгом

Четвер, 7 жовтня 2021, 10:22
 
фото нбу

Міжнародні резерви України скоротилися на 9,2% у вересні внаслідок пікових виплат за зовнішніми зобов’язаннями.

Про це повідомила пресслужба Національного банку.

Так, міжнародні резерви становили 28,7 млрд доларів на 1 жовтня 2021 року.

Всього на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд виплатив 2,56 млрд доларів. Зокрема, 2,52 млрд доларів за зовнішніми державними облігаціями, а також 2,1 млн доларів на обслуговування внутрішніх держоблігацій.

Валютні надходження на користь уряду від розміщення ОВДП становили 216,9 млн доларів.

Також вплинула фінансових інструментів унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют. У вересні їхня вартість зменшилася на 202 млн доларів.

НБУ зауважує, що переважно пропозиція валюти на міжбанківському ринку перевищувала попит. Це дало змогу Національному банку викупити в резерви 146,6 млн доларів. 

Водночас в окремий день місяця попит на ринку перевищував пропозицію, тож з метою згладжування девальваційних коливань центробанк продав 7 млн доларів.

Загалом, за підсумком вересня 2021 року чиста купівля валюти Національним банком на валютному ринку становила 139,6 млн доларів.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", – резюмують в НБУ.

Нагадуємо:

На 1 вересня міжнародні резерви України зросли на 9,2% до 31,6 млрд доларів, що є найвищим значенням за останні 9 років.

У серпні 2021 року Україна має витратити на погашення і обслуговування держборгу 27,5 млрд грн, у вересні - 104,9 млрд грн.

Мінфін 30 вересня погасив третій і останній випуск облігацій зовнішньої державної позики (ОЗДП) під гарантію США, загальна сума платежу становила понад 1 млрд дол - у т.ч. 1 мільярд доларів погашення єврооблігацій і 7,355 млн доларів процентних платежів.

Економічна правдаЧитайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!