Україна може продовжити заборону імпорту електроенергії з РФ та Білорусі

П'ятниця, 24 вересня 2021, 15:23
 
unsplash

Національна комісія з тарифів 29 вересня розгляне продовження заборони імпорту електроенергії з Росії та Білорусі на місяць, до 1 листопада.

Про це відомо з порядку денного засідання регулятора.

В обґрунтування НКРЕКП пояснює, що проходження опалювального періоду 2021/2022 років є обов’язковою умовою успішної синхронізації ОЕС України із європейською ENTSO-E у встановлені терміни.

Раніше, 26 травня, Нацкомісія з енергетики та тарифів на засіданні  ухвалила заборону на імпорт електроенергії з Білорусі та Російської Федерації до 1 жовтня 2021 року.

За даними оператора системи передачі Укренерго, таке обмеження не створює загрози операційній безпеці функціонування енергосистемі України.

На 23 вересня листи, зокрема від Міненергетики та Укренерго щодо необхідності відновлення імпорту електричної енергії з Росії та Білорусі, не надходили.

З огляду на це та з урахуванням ситуації на ринку електричної енергії роботи енергосистеми, Департамент енергоринку пропонує продовжити ембарго до 01.11.2021.

Читайте також: Плюс електроінтеграція. Що залишилося зробити для синхронізації енергосистем України та ЄС

Нагадуємо:

На шляху до повної інтеграції української енергосистеми з європейською ENTSO-E вже пройдено 8 етапів, ще 7 залишилося до повного розриву з системами РФ та Білорусі у 2023 році.

З 15 травня 2021 року набув чинності закон, згідно якому регулятор отримав повноваження обмежувати доступну пропускну спроможність у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!