Уряд визначив джерела фінансування проєкту запуску українського супутника

Середа, 7 квітня 2021, 14:20
 

Кабмін затвердив основні умови реалізації проєкту запуску супутника дистанційного зондування Землі "Січ-2-1" та визначив джерела фінансування.

Про це повідомив у Telegram прем'єр Денис Шмигаль.

"Україна цьогоріч планує запустити власний супутник дистанційного зондування Землі "Січ-2-1". Сьогодні ми затверджуємо основні умови реалізації такого проєкту та визначаємо відповідні джерела фінансування", - написав він.

"Запуск власного супутника - завдання, яке поставив перед урядом президент.

За його допомогою можна проводити моніторинг надзвичайних ситуацій, здійснювати контроль агропромислового комплексу, дотримання правил надрокористування, екологічний моніторинг, виконання інфраструктурних проєктів, земле- та лісокористування", - додав він.

Фінансування проєкту буде здійснюватися за рахунок держбюджету та коштів проєкту "Циклон-4".

"Поточний завершальний стан робіт як у космічному, так і наземному сегментах космічної системи підтверджується затвердженим ДКА Генеральним графіком створення космічної системи "Січ-2-1" з встановленим терміном запуску космічного апарата "Січ-2-1" - грудень 2021 року", - йдеться у документі.

У пояснювальній записці йдеться, що роботи зі створення "Січ-2-1" були розпочаті в 2013 році в рамках виконання заходів Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2013-2017 роки.

У 2015 році ДП КБ "Південне" зобов'язалось виготовити космічний апарат "Січ-2-1" за рахунок власних коштів у 98 млн грн.

Читайте також: Експерт з супутникової геодезії: Запустити власний супутник недостатньо, потрібно ще отримати від нього економічний ефект

Нагадаємо:

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що Україна веде перемовини з компанією SpaceX Ілона Маска для запуску власного супутника "Січ 2-30 (2-1)" у грудні цього року.

У Державному космічному агентстві заявили, що заява Уруського про готовність супутника "Січ 2-1" до запуску не відповідає дійсності.

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку за участі Державного космічного агентства успішно завершив черговий етап перемовин зі SpaceX щодо запуску українського супутника.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"