"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Прем'єр вважає прийнятним держборг у 90 мільярдів доларів

П'ятниця, 5 березня 2021, 14:45
 

Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що сукупний держборг України у 2,558 трлн грн або 90,74 млрд дол є прийнятним для іноземних інвесторів і погодженим урядом та міжнародними партнерами.

Про це він сказав під час години питань до уряду у Верховній Раді, передає FinClub.

"Станом на кінець січня сума державного боргу складає 90 млрд доларів у еквіваленті. Повністю всі параметри бюджету, дефіциту держбюджету, позики, які планувалося взяти минулого року, були дотримані. Відповідно, це є природнє зростання суми держборгу.

Воно знаходиться у припустимих параметрах і межах, погоджених усіма міністерствами, всіма нашими міжнародними партнерами, прийнятне для міжнародних інвесторів, і не виходить за межі сум, які неприпустимі чи ускладнюють обслуговування держборгу", - заявив Шмигаль.

Реклама:

За його словами, на початок 2020 року сума держборгу була близько 85 млрд дол у еквіваленті.

Нагадаємо:

Сукупний державний борг України станом на 31 січня становить 2,56 трлн грн, або 90,7 млрд доларів в еквіваленті - за місяць він збільшився на 6,34 мільярда гривень.

Державний та гарантований державою борг України станом на кінець 2020 року становив 2,56 трильйона гривень, або 90,3 мільярда доларів.

Мінфін підвищив прогноз виплат за держборгом у 1 кварталі 2021 року (січень-березень) на 7,25 млрд грн - до 146,1 млрд грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!