Мінсоц планує збільшити прожитковий мінімум на 25% до 2024 року

Середа, 24 березня 2021, 12:18
 

Міністерство соцполітики працює над збільшенням прожиткового мінімуму для розрахунку пенсій, мінімальної заробітної плати тощо – до 2024 року його планують збільшити на 25%.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Міністерство планує поступово підвищувати прожитковий мінімум до його реальної величини. Так, наступного року він має зрости на 14%, у 2023 році – на 15% і у 2024 році – на 25%.

Аби досягти цього зростання у Мінсоцполітики розробили низку урядових законопроєктів щодо використання прожиткового мінімуму виключно для розрахунку основних соціальних гарантій: мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є для людини основним джерелом доходів (законопроєкт 5045). 

Наразі до прожиткового мінімуму "підв’язані" понад 150 соцвиплат, для розрахунку яких будуть запроваджені базові величини. Йдеться про надбавки до пенсії або державної соцдопомоги, стипендії та одноразові соціальні виплати. 

Базові величини також введуть для грошових платежів і стягнень, адміністративних зборів. У Мінсоц підкреслили, що жодна з соцвиплат, які наразі отримують громадяни, не буде зменшена.

Читайте також: Прожитковий мінімум уже не той: як вирішити проблему розміром 2270 гривень

Нагадаємо:

Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна сподівається, що законопроєкт, яким відв’яжуть соціальні виплати від рівня прожиткового мінімуму, ухвалять найближчим часом – це дозволить збільшити рівень мінімальної пенсії до 3 500 гривень.

Група парламентарів на чолі з головою комітету з питань соціальної політики та ветеранів Галиною Третяковою у 2020 році зареєструвала проєкт закону №3515, а на початку 2021 року уряд зареєстрував законопроєкт №5045.

Обидва документи відв'язують від прожиткового мінімуму багато видів виплат з бюджету, проте відрізняються підходами до того, як саме це варто робити.

Пенсії, обчислені залежно від зарплати та стажу, з 1 березня для 8 мільйонів українців зростуть на 11%, у середньому зростання становитиме 300 грн.

Економічна правдаЧитайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"