Представників Приватбанку не допускають до суду по справі компаній Суркісів

Четвер, 11 березня 2021, 19:20
 

Приватбанк звернувся до Верховного Суду з клопотанням про надання можливості представникам банку взяти участь у судовому засіданні з розгляду справи про оскарження ухвали щодо забезпечення позову компаній-нерезидентів, пов'язаних із братами Суркісами.

Про це повідомляє прес-служба банку.

"Розгляд касаційних скарг Приватбанку та Кабінету Міністрів України на ухвалу Печерського районного суду м. Києва, на підставі якої іноземні компанії, пов'язані з родиною Суркісів, намагаються стягнути з банку майже 350 млн доларів США, призначений Верховним Судом на 24 березня 2020 року.

У зв'язку зі складністю справи Верховний Суд вирішив розглядати справу у складі колегії з п'яти суддів, проте без участі представників учасників справи. Втім, ПриватБанк звертається до суду з клопотанням про надання можливості представникам банку взяти участь у такому судовому засіданні", - йдеться у повідомленні.

"Клопотання обґрунтоване необхідністю встановлення касаційним судом під час розгляду справи обставин, покладених в обґрунтування клопотань та заяв банку, великою кількістю процесуальних питань, заявлених учасниками справи, складністю справи (що самостійно підтверджено Верховним Судом), її резонансом та наслідками для економіки та суспільства", - додали у банку.

Нагадаємо:

Приватбанк вимагає відводу судді Верховного Суду Сергія Погрібного у справі про оскарження ухвали про забезпечення позову компаній-нерезидентів, пов’язаних із братами Суркісами.

Верховний Суд 8 вересня відкрив касаційне провадження за скаргою Кабміну та задовольнив клопотання Приватбанку, зупинивши виконання ухвали Печерського районного суду міста Києва від 9 лютого 2017 року до закінчення касаційного провадження у справі.

Апеляційний суд міста Києва ухвалою від 20 квітня 2017 року апеляційну скаргу ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" залишив без задоволення, ухвалу районного суду – без змін.

9 лютого 2017 року Печерський суд задовольнив позов пов'язаних з братами Суркісами компаній у справі про націоналізацію Приватбанку та постановив стягнути з банку 350 млн доларів..

Рішенням НБУ в 2016 році Суркіси були визнані інсайдерами Приватбанку. НБУ вказував, що Ігор Суркіс і Коломойський – акціонери телеканалу "1+1", що свідчить про зв'язок Суркісів з Приватбанком.

У Ігоря Суркіса в Приватбанку на рахунку був 151 млн грн, у Поліни Ковалик (дружини Григорія Суркіса) – 514,1 млн грн, у Григорія Суркіса – 163,1 млн грн, Марини Суркіс (дочка Ігоря Суркіса) – 174,5 млн грн, Рахміля Суркіса (батько братів Суркісів) – 44,8 млн грн.

Сім'я Суркісів домагається в українських судах скасування рішення про визнання їх пов'язаними з банком особами.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"