Мінфін очікує отримати всі 700 мільйонів від Світового банку після ухвалення "аграрних" законів 

Четвер, 11 лютого 2021, 14:10
 

Мінфін сподівається отримати другу частину траншу від Світового банку після ухвалення Радою законів щодо земельної реформи, загальна допомога СБ становить 700 мільйонів доларів.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів в інтерв’ю УНІАН, повідомляє пресслужба відомства.

Кредит, про який йдеться, наданий у рамках позики на політику розвитку для економічного відновлення (Economic Recovery DPL). Світовий банк ухвалив рішення щодо першого траншу на суму 350 мільйонів доларів для України у червні минулоріч.

Очільник відомства розповів про умови отримання решти кредиту СБ:

Реклама:

"Днями розмовляв з керівником Світового банку в Україні. Обговорювали умови надання коштів. Щодо першого траншу - це staff level agreement з МВФ. А для другого траншу - прийняття пакету аграрних законів, що, в принципі, реально". 

Ймовірно, йдеться про два законопроєкти, №2194 та №2195, що дерегулюють земельні відносини та впроваджують електронні аукціони продажу землі - наразі вони очікують на друге читання в Раді.

Марченко додав, що Верховна Рада засідатиме через тиждень, а тому "є шанси розглянути ці законопроекти і отримати 700 мільйонів доларів – два транші Світового банку".

Він наголосив, що співпраця з МВФ визначає отримання подальшої кредитної допомоги з боку Світового банку, Єврокомісії, а також впливає на більш лояльне ставлення до України. "Це дозволить запозичувати під нижчу дохідність, підвищить вартість наших цінних паперів і, відповідно, - знизить боргові ризики країни". 

Стосовно очікуваного траншу від МВФ Марченко зазначив, що програма "Stand-by" добігає кінця у грудні цього року. Відповідно, в уряді планують отримати кошти від Фонду до кінця 2021 року. Також очільник відомства додав, що "підв’язку до продовження співпраці з МВФ мають кошти другого траншу макрофінансової допомоги ЄС (600 млн євро)".

Нагадаємо:

У червні 2020 року Світовий банк ухвалив рішення надати Україні 350 мільйонів доларів кредиту в рамках першої позики на розвиток у сфері економічного відновлення на підтримку реформ та пом'якшення наслідків пандемії COVID-19.

Щоб завершити огляд і наблизитись до рішення щодо продовження фінансування за поточною програмою stand-by, місія МВФ має визначити політику економічного розвитку в Україні та проведення реформ.

Україна у 2021 році очікує отримати три транші від Міжнародного валютного фонду на загальну суму 2,2 мільярда доларів.

У Євросоюзі працюють над тим, аби Україна якнайшвидше отримала другу частину траншу на суму 600 мільйонів євро.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: