Опалювальний сезон: У Мінфіні прогнозують нижчий рівень цін, ніж торік

Вівторок, 13 жовтня 2020, 16:35
 

Ринкова ціна на газ наразі нижча, ніж під час минулого опалювального сезону, тому у Мінфіні прогнозують нижчий рівень цін, ніж минулого року.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю виданню "The Page".

"На ринку з’явилося більше постачальників газу. Одним із таких постачальників є НАК "Нафтогаз". На ринку газу немає монополії, а є можливість вибирати. Є ринок і є ринкова ціна", - сказав міністр.

За його словами, система субсидій щодо сплати за житлово-комунальні послуги є незмінною.

"Передбачаємо наступного року 36,6 млрд гривень на виплату субсидій. Їх отримають саме категорії, які найбільше цього потребують - чий родинний сукупний дохід не дозволяє безболісно сплачувати за житлово-комунальні послуги. Показник субсидії розраховується з огляду на сукупний дохід сім’ї, площа приміщень, в яких вона мешкає", - пояснив Марченко.

"На карантин закривали бізнес, відбулося падіння економічної динаміки. Тому поки зарано казати, якою буде кількість субсидіантів. Виходимо із припущення, що з огляду на вартість газу і рівень соціального забезпечення їх буде не більше, ніж торік", - додав він.

Нагадаємо:

Повідомлялось, що станом на 18 вересня Україна була готова до осінньо-зимового опалювального сезону на 90%, а запаси палива на ТЕС і ТЕЦ стабільно високі.

Раніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що місто завершує підготовку до опалювального сезону.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!