Мінфін проти збільшення фінансування "стіни Яценюка" до 4,5 мільярда 

Понеділок, 20 липня 2020, 11:14
 

Міністерство фінансів не погодило проект Державної прикордонної служби, який передбачає продовження строків будівництва проекту "Стіна" до 2025 року та збільшує його фінансування  до 4,5 млрд гривень. 

Про це йдеться у відповіді Мінфіну прикордонникам, який оприлюднила експертна організація StateWatch. 

У відомстві висунули ряд умов, після яких зможуть  прийняти рішення щодо збільшення фінансування. 

Міністерство фінансів повідомило, що запропонований прикордонниками обсяг фінансування проекту "Стіна" на 2020-2025 роки в сумі 4,5 млрд грн перевищує той, що визначений у чинному розпорядженні у 3,8 рази, або на 3,3 млрд грн. Якщо Кабмін підтримає такі пропозиції, загальна сума витрат на "Стіну" зросте до 6,2 млрд грн

 
Витяг із листу

У Міністерстві фінансів наголошують, що подальший розгляд проекту збільшення фінансування  неможливий без надання Держприкордонслужбою детальних фінансово-економічних розрахунків, а також звітної інформації про виконання проекту "Стіна" за минулий період з 2015 року, та з урахуванням прогнозних макроекономічних показників на середньостроковий період.

Однак не у всіх відомствах погоджуються з позицією Мінфіну. Зокрема, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко не має жодних пропозицій та зауважень щодо збільшення фінансування проекту "Стіна". Такої ж думки в Держгеокадастрі. В обох органах влади запропоновані прикордонниками зміни погодили без зауважень.

Витяг із листу
Витяг із листу

Між тим, у Мінфіні також зазначають, що наразі першочергового фінансування з держбюджету потребують заходи щодо запобігання поширенню COVID-19 в Україні. 

Нагадаємо, "Стіну" на російсько-українському кордоні побудовано на 40%. 

Детальніше читайте в статті: "Велика українська стіна Авакова"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"