Допомогти безробітним і работодавцям: Кабмін виділив 6 мільярдів на виплати

Понеділок, 27 квітня 2020, 12:52
 

На позачерговому засіданні уряд ухвалив виділення 6 мільярдів гривень Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Про це повідомляє урядовий портал.

Виділені кошти будуть спрямовані на виплату:

  • допомоги по безробіттю - 1,277 млрд грн 
  • підвищення мінімального розміру допомоги по безробіттю з 650 грн. до 1000 гривень; 
  • допомога звільненим за власним бажанням з 1 дня, а не як було раніше з 91 дня 
  • виплата усім безробітним з 1 дня реєстрації, а не з 7 як було раніше. 
  • допомоги по частковому безробіттю - 4,723 млрд грн 
  • виплати суб'єктам малого та середнього підприємництва на період карантину для покриття витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час.

"Прийнята постанова, якою виділено 6 млрд грн, дозволить вирішити дві наші ключові цілі. Перша - це забезпечити реальну допомогу тим людям, які зараз, на жаль, вже втратили роботу. А друга -  допомогти роботодавцям з виплатою зарплат їхнім працівникам і тим самим попередити звільнення, зберегти робочі місця", - зазначив міністр економіки Ігор Петрашко.

Нагадуємо:

24 квітня Уряд ухвалив рішення про реалізацію експериментального проєкту щодо реєстрації, перереєстрації безробітних та призначення виплати допомоги по безробіттю в електронній формі через портал "Дія".

Станом на 24 квітня, кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становить 426,4 тис осіб, що на 113 тисяч, або на 36% більше, ніж у минулому році. 

За місяць карантину кількість безробітних в Україні зросла на 1-1,3 млн та становить 2,5-2,8 мільйонів людей - ТПП.

Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину підвищено з 650 грн до 1000 грн. 

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"