Прогноз Dragon Capital на 2020 рік: скорочення ВВП на 4% і девальвація гривні до 30 грн/дол

Субота, 21 березня 2020, 16:00
 

Переглянутий базовий сценарій інвесткомпанії передбачає у 2020 році скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн/дол.Переглянутий базовий сценарій інвесткомпанії передбачає у 2020 році скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн/дол.

Про це повідомляє НВ Бізнес

На думку глави Dragon Capital Томаша Фіали, в разі якщо кількість заражених піде на спад до кінця травня та економіка з третього кварталу почне працювати, світовий ВВП скоротиться на 1-2%, український - на 4%.

"Це більше скорочення, ніж було у 2009-му. Це означає, що курс буде 30 грн/дол, інфляція - 5%, досить велике зростання безробіття, падіння доходів бюджету", - зазначив Фіала.

Він додав, що цей прогноз базовий, але те, як розвивається ситуація зараз, свідчить, що він може виявитися оптимістичним. ВВП України може впасти в цьому році на 9%, якщо карантин буде продовжено до червня-липня. У такому випадку гривня подешевшає до долара до 35 грн/дол.

"Падіння на 9% - це таке ж падіння, як у нас було у 2015 році", - нагадав Фіала.

Нагадуємо:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства має намір погіршити макропрогноз на 2021-2023 роки, в тому числі й на поточний рік, враховуючи ослаблення темпів зростання української економіки у порівнянні із затвердженим у жовтні 2019 документом.

У січні Мінекономіки заявило, що вплив китайського коронавірусу на економіку України буде мінімальним через незначний обсяг зовнішнього туризму в країні.

 Як заявила керівниця Європейського центробанку Крістін Лагард, через коронавірус Європу очікує економічний шок 2008 року, якщо країни ЄС не приймуть термінових заходів у відповідь на поширення вірусу.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу, зокрема, - щодо підтримки платників податків та щодо доступності лікарських засобів і медичних виробів.

Економічна та трудова кризи, спричинені пандемією коронавірусу, можуть збільшити глобальне безробіття на майже 25 мільйонів осіб - йдеться у новому прогнозі Міжнародної організації праці.

Читайте також: Без роботи ризикують залишитись 132 000 українців. Проте цього можна уникнути

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"