Метро на Виноградар: забудовники відмивали відсотки з мільярда виділених коштів — Наші Гроші

Понеділок, 20 січня 2020, 11:28
 

Уряд Володимира Гройсмана у листопаді 2018-го року надав можливість "Київметробуду" отримати 95% авансу за будівництво метро до району Виноградар вартістю 5,99 мільярда гривень, бенефіціари "Київметробуд" поклали авансові кошти на депозит і виводили відсотки на треті компанії.

Про це повідомляють Наші Гроші з посиланням на ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 10 грудня.

У листопаді 2018 року "Київметробуд" переміг у тендері щодо будівництва лінії метро від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар вартістю 5,98 млрд грн.

Відповідно до укладеного договору "Київський метрополітен" мав перерахувати "Київметробуду" аванс у розмірі 30% від суми договору, який треба було використати за три місяці.

Реклама:

Разом з тим 20 грудня 2018 року сторони уклали додаткову угоду, якою збільшили розмір авансу з 30% до 95%. При цьому строк його використання збільшили з 3 до 24 місяців.

Підставою для таких дій стала відповідна постанова Кабміну екс-прем'єра Гройсмана від 18 грудня 2018 року.

Як вказує слідство, ухвалення цієї постанови було пролобійоване за допомогою "корупційних зв’язків в Кабінеті міністрів" .

У період з 16.01.2019 по 25.03.2019 за даними сайту "Spending.gov.ua" 2,5 млрд грн бюджетних коштів в якості попередньої оплати було перераховано на рахунок ПАТ "Київметробуд".

Як встановило слідство, у травні 2019 року посадові особи "Київметробуду" розмістили понад 1 млрд грн бюджетних коштів на депозитних рахунках в "Укргазбанку" для отримання відсотків та власного прибутку.

Фактично бюджетні кошти були використані не на цілі, визначені договорами з порушенням положення Постанови КМУ №117 від 23.04.2004 р.

Отримані прибутки, у вигляді відсотків від депозитних договорів, "Київметробуд" перевів на рахунки ТОВ "Профі-факторинг". А останнє, у свою чергу, перерахувало ці гроші на рахунки ТОВ "Деорбуд", ТОВ "ФК "Фактор-сервіс", ТОВ "РУЛ", ПП "Авен-Єзєр" та ТОВ "Фактор Стандарт". 10 грудня суд наклав арешт на ці рахунки.

Кримінальне провадження за цим фактом було розпочате у травні 2019 року, нагляд у якому здійснює Київська місцева прокуратура № 6.

Засновником ТОВ "Деорбуд" є кіпрська компанія "Канетро Холдінгс Лтд", бенефіціарами якої значаться громадянин Індії Кумар Кульдіп та Дмитро Мармуляк з Кременчука. Ці ж особи наразі значаться кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ "Расмус".

"Расмус" був створений у 2013 році. Із 2013 по 2016 рр 50% у цьому підприємстві належало Вікторії Полухіній. З 2017 року і донедавна Полухіна була засновницею ТОВ "Магнат Будсервіс Лтд", власником і керівником якого зараз є Михайло Столар.

 Це батько нардепа від ОПЗЖ Вадима Столара. Після 2014 року Вадима Столара почали називати "сірим кардиналом" столиці. Як відомо, він має інтереси у сфері будівництва та нерухомості.

З 2016 року засновником ТОВ "Расмус" є кіпрська компанія "Асодрія Холдінгс Лтд", кінцевим власниками якої значаться Кумар Кульдіп та Дмитро Мармуляк. Останній у 2013-2016 рр був директором ТОВ "Проффайненс Груп", якого надалі замінила, ставши і засновником фірми, Лариса Криворучко – це дружина Володимира Криворучка. 

Разом із нинішнім головою правління ПАТ "ХК "Київміськбуд" Ігорем Кушніром у 2010 році вони стали депутатами Кременчуцької міської ради від Партії регіонів. Саме у Кременчуці Кушнір вибудував свою кар’єру.

Нагадуємо:

16 січня за клопотанням Офісу Генерального прокурора Печерський районний суд м. Києва наклав арешт на банківські рахунки "Київметробуда" та його відокремлених підрозділів.

В цей же день раніше, голова наглядової ради ПАТ "Київметробуд" - генпідрядника проєкту - Олег Токарєв заявив, що терміни завершення будівельних робіт з продовження Сирецько-Печерської гілки київського метрополітену відкладаються на рік.

Також ТОВ "Укржитлобуд", пов'язане з народними депутатами від партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадимом Столаром та Дмитром Ісаєнком, у вересні отримало дозвіл на будівництво багатофункціонального комплексу на вул. Велика Васильківська біля входу в метро "Палац Україна". 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: