Нацбанк перерахував до держбюджету 47,6 мільярдів

П'ятниця, 3 травня 2019, 13:05
 

Національний банк України в останні дні квітня перерахував до державного бюджету частину прибутку за 2018 рік у розмірі 47,6 мільярда гривень із 64,878 мільярдів, які він повинен перерахувати протягом усього цього року.

Про це говориться у звітності Держказначейства від 2 квітня.

Відомство нагадує, що в минулому році НБУ також почав платежі до держбюджету в квітні, проте тоді перший транш становив 15 млрд грн.

Потім у травні минулого року центробанк направив до держбюджету 17 млрд грн, в червні – 6 млрд грн і в серпні - останні 6,61 млрд грн, що сумарно дало 44,6 млрд грн при закладених у держбюджеті минулого року 50,55 млрд грн.

Нацбанк 23 квітня повідомив, що погодить із Мінфіном графік перерахування до держбюджету цього року 64,878 млрд грн, проте до теперішнього часу цей графік не оголошувався.

Без додаткових виплат Нацбанку доходи держбюджету в квітні цього року були б рівні його доходам у квітні минулоріч.

Завдяки НБУ держбюджет у минулому місяці отримав 111,94 млрд грн, що виявилося все одно на 4,1% менше плану.

Платіж НБУ зумовив рекордні для початок травня залишки на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) – 36,85 млрд грн.

Міністр фінансів Оксана Маркарова в коментарях до посту координатора експертної платформи НБУ Андрія Блінова в Facebook зазначила, що рекордний обсяг залишків на ЄКР пов'язаний не тільки з траншем НБУ. За її словами, Мінфін виконує план по запозиченнях, не чекаючи другої половини року і оперативно заміщаючи приватизацію, яка повинна була б поповнити держбюджет уже в першому кварталі, але так і не відбулася.

"Дохід від НБУ – це запланований дохід, отриманий відповідно до розпису в квітні в сумі, що відповідає закладеній у бюджет. Тому нічого рекордного тут немає. Просто робимо нормально свою роботу. Це ілюстрація нормального управління ліквідністю", – підкреслила глава Мінфіну.

Як повідомлялося, в держбюджеті-2019 надходження від НБУ були заплановані в розмірі 47,6 млрд грн. Однак у реальності сума виявилася істотно вище, так як включала обумовлений зміною облікової політики в частині обліку курсових різниць за операціями в іноземній валюті, монетарного золота і банківських металах одноразовий ефект, який в результаті перерахунку за період 2012-2017 роки становив 22,01 млрд грн .

На травень припадають пікові виплати за держборгом, які Мінфін в квітні оцінював в 77,8 млрд грн.

Нагадаємо:

Залишки коштів на Єдиному казначейському рахункуна початок травня 2019 року становили 36,85 мільярда гривень, що в 2,5 рази або на 22 мільярди більше в порівнянні з показником на початок квітня.

У 2018 року НБУ перерахував до держбюджету 44,6 млрд грн.

Перший транш прибутку, отриманого за 2017 рік, НБУ перерахував до бюджету в квітні (15 млрд грн), другий – у травні (17 млрд грн), третій – у червні (6 млрд грн), четвертий – у серпні (6,6 млрд грн).

Як повідомлялося, доходи держбюджету в квітні 2019 року становили 111,942 мільярда гривень, що на 4,1% менше плану.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!