Фірташ продовжує судову боротьбу за повернення титано-магнієвого комбіната

П'ятниця, 21 грудня 2018, 16:02
 

Компанія Tolexis Trading Limited, що входить в Group DF Дмитра Фірташа, подала касаційну скаргу до Верховного суду України на рішення апеляційного суду з приводу розірвання договору з Фондом держмайна про заснування ТОВ "Запорізький титаномагнієвий комбінат".

Про це йдеться в заяві компанії.

Компанія вимагає від Верховного суду скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій про розірвання установчого договору ТОВ "ЗТМК" та повернення цілісного майнового комплексу (ЦМК) державі.

У Фірташа наполягають, що рішення є незаконними та необґрунтованими з юридичної точки зору.

У компанії стверджують, що розрив установчого договору про створення ТОВ "ЗТМК" та передача ЦМК підприємства державі є незаконними, зокрема, тому що інвестор повністю виконав умови договору, проінвестувавши в ЗТМК 110 млн доларів.

"Рішення судів фактично легалізують право держави нехтувати правами власності, а також створюють прецеденти, що дозволяють державі аналогічним чином відбирати майно будь-якого іншого інвестора", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 12 грудня суд залишив у силі рішення про розірвання договору про заснування ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" і повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату.

20 грудня Центральний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду першої інстанції.

В 2013 році нібито з метою залучення інвестицій на впровадження сучасних технологій та модернізації виробництва державне підприємство "ЗТМК" стало товариством з обмеженою відповідальністю.

Договір про заснування уклали з переможцем конкурсу ФДМУ   – офшорною компанією Tolexis Trading Limited (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group, підконтрольній бізнесмену Дмитру Фірташу.

Фонд держмайна  передав до капіталу товариства цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні ДП "ЗТМК".

Частка держави в ТОВ склала 51% (контрольний пакет), 49 % компанії належали бізнесмену Дмитру Фірташу (через кіпрську компанію "Tolexis Trading Ltd").

Tolexis Trading Limited виділила 110 млн доларів США для фінансування модернізації виробництва. Роботи мали закінчитися у І кварталі 2015 року.

Повідомляється, що підприємство фактично передали в управління наближеного до інвестора менеджменту, яким більшість із залучених інвестицій розтратили на погашення раніше створених заборгованостей ДП "ЗТМК" за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group.

У подальшому ці кошти були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

При цьому, на модернізацію виробництва було спрямовано лише 20 млн грн.

Нагадаємо, 23 вересня 2016 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП та у співпраці зі Службою безпеки за підозрою в розтраті 492 мільйонів гривень затримали Володимира Сивака директора Запорізького титано-магнієвого комбінату.

Слідство встановило, що протягом 2014-2015 рр. підконтрольна Group DF Фірташу компанія Tolexis Trading Limited виділила цьому підприємству 880 млн грн.

Однак Сивак перерахував 492 млн грн з цих коштів на користь третіх осіб.

Cолом'янський районний суд Києва 26 вересня обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 56 днів з альтернативою внесення застави в розмірі 5 млн 762 грн, наступного дня він вийшов під заставу.

Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним виробником губчастого титану в Європі.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!