Коаліція за скасування земельного мораторію збільшилася ще на 5 організацій

Четвер, 8 листопада 2018, 10:01

За скасування мораторію на купівлю-продаж землі виступають уже 42 організації, які об’єднують близько 1500 сільськогосподарських виробників, підприємств, банків, організацій та асоціацій.

Відповідну коаліцію було створено 21 червня 2018 року.

Серед нових підписантів Меморандуму про створення Коаліції – адвокатська фірма "Александров та партнери", громадські організації "Виробники амаранту та амарантової продукції" та "Центр розвитку громад "Перспектива", фермерське господарство "Рибальське ранчо", девелоперська компанія "Карпатія Резорт" та інші.

Серед ініціаторів та членів Коаліції – Центр економічної стратегії, Український клуб аграрного бізнесу, Незалежна асоціація банків України, Українська Гельсінська спілка за права людини, Асоціація "Укрсадпром", Спілка українських підприємців, Насіннєва асоціація України, ВГО "Українська аграрна конфедерація".

Також – ГО "Харківська правозахисна група", ВГО "Українська горіхова Асоціація", ВГО "Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України", ВО "Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства", Стратегічна група радників з підтримки реформ (SAGSUR),  Dragon Capital,  Нова Країна, ТОВ "Капітал Таймс", Асоціація "Професійний уряд" та інші.

Нагадаємо, що незважаючи на рішення ЄСПЛ у справі "Зеленчук та Цицюра проти України",  згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини, 1 листопада КСУ відмовився оцінювати конституційність мораторію.

Як відомо, президент Петро Порошенко заявляв, що мораторій на землю не вписується в європейську систему України.

Раніше ЕП повідомляла, що близько 6,5 тисячі українців після смерті віддали безкоштовно державі землю, оскільки не змогли розпоряджатися нею за життя через мораторій на землю.

Кабінет міністрів доручив Мінагрополітики до кінця року подати законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який необхідний для скасування мораторію на продаж землі.  

Українець вперше відстояв своє право на обмін землею в українському суді, посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини.

Стало відомо, що продовження мораторію на землю може коштувати держбюджету України від 2-75 тисяч євро грошової компенсації для одного позивача залежно від оцінки кожного конкретного позову у Європейському Суді.

Повний текст меморандуму та склад учасників коаліції читайте у статті на Економічній правді: Чому ми підписали меморандум за скасування мораторію на продаж землі

Підтримати ініціативу можна за посиланням.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua