"Земля Фірташа" на Оболоні подешевшала у п'ять разів

Середа, 17 жовтня 2018, 15:47
 

У системі ProZorro.Продажі 23 жовтня відбудеться черговий аукціон з продажу 113,5 га землі в Оболонському районі Києва, що обліковується на балансі збанкрутілого банку "Родовід".

Про це повідомляється на сайті Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Стартова ціна лоту – 740 млн гривень, заявки на участь у торгах приймаються до 20:00 22 жовтня.

Цей актив вперше було виставлено на торги у системі ProZorro.Продажі 2 серпня 2018 року, за початковою ціною реалізації 3,7 млрд гривень.

Пізніше актив виставлявся чотири рази на торги за ціною 3,33 млрд грн, 2,96 млрд грн, 2,59 млрд грн, 2,22 млрд грн. Але всі аукціони не відбулися.

Йдеться про земельну ділянку для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків і об'єктів соціального та культурного призначення площею 113,5298 га (в районі вулиць Озерна, Богатирська і Північна (Оболонь).

Ця земельна ділянка знаходиться в заставі НБУ під рефінансування "Родовід" банку (борг в 2014 році оцінювався в 4,84 млрд грн) і спочатку належав фірмі, близькій до бізнесмена Дмитра Фірташа.

У лютому 2018 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повернув земельну ділянку у власність "Родовід банку".

Раніше повідомлялося, що вказана земельна ділянка була незаконно переоформлена і продана.

Шляхом фальсифікації документів лише за місяць землю банку в столиці було тричі перепродано.

У 2007 році видання "Комерсант" повідомляло, що вказана земельна ділянка має ряд обмежень, зокрема, на ній розташовані захисні прибережні смуги і газопровід високого тиску.

Газопровід перед початком будівництва житла необхідно перенести - ближче ніж на 200 м від нього будувати житло заборонено.

За попередніми оцінками, вартість перенесення труби становить 400 мільйонів доларів. Ще близько 200 млн доларів інвестору доведеться вкласти в інженерну підготовку території і прокладання мереж.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"