"Газпром" проігнорував переговори щодо транзиту – Коболєв

Четвер, 13 вересня 2018, 19:41

Представники "Газпрому" не взяли участі в тристоронній консультації ЕК-РФ-Україна щодо газу на експертному рівні 12 вересня.

Про це під час "круглого столу" в Києві повідомив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає "Інтерфакс-Україна".

"На жаль, з боку РФ, з якоїсь причини, представники "Газпрому" не приїхали на консультацію. Напевно, вважають, що це не дуже цікаво", - сказав він.

Експертні консультації заплановані на 12-13 вересня в Брюсселі, на них було заплановано обговорити транзит газу через газотранспортну систему України після 2019 року і потреби ЄС у газі.

Реклама:

Як повідомили російські ЗМІ, НАК "Нафтогаз України" направив свої пропозиціїросійському "Газпрому" щодо умов транзиту російського газу в 2020-2028 роках - після закінчення поточного транзитного контракту з "Газпромом".

Нагадаємо, Україна і Євросоюз домовилися почати тристоронні переговори щодо транзиту газу європейським споживачам з РФ.

Раніше "Газпром" заявив, що може зберегти транзит газу через Україну у розмірі 10-15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту.

Наприкінці березня заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв повідомив, що "Газпром" і "Нафтогаз" почали переговори про розірвання контрактів на поставку і транзит газу.

У Нафтогазі наголосили, що "Газпром" продовжує відмовлятися від виконання остаточних та зобов’язуючих рішення арбітрів у двох комерційних суперечках із "Нафтогазом" та запропонував внести зміни до контрактів або розірвати їх – і таким чином скасувати рішення трибуналу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. 

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Детальніше про зміст та завершення суперечки між компаніями читайте у матеріалі: Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: