НБУ не дозволить білорусам придбати українську "дочку" Сбербанку

Четвер, 9 серпня 2018, 13:50
 

Білоруський "Парітетбанк" не відповідає вимогам Національного банку для покупки української "дочки" Сбербанку.

Про це повідомила перший заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми вже один раз відмовили заявнику, оскільки він не відповідав нашим вимогам... Там був цілий ряд пунктів, не тільки технічних. Подивіться на розмір капіталу і портфеля Паритетбанку і Сбербанку, це одна з невідповідностей", - сказала вона.

За словами Рожкової, Нацбанк наразі не бачить потенційного покупця на Сбербанк.

"Для міжнародних інститутів покупка утруднена через санкції, а серед приватних інвесторів я не бачила таких, які були б в змозі утримувати таку фінустанову. Адже це не маленький банк, і питання не тільки в тому, щоб його купити, але і в його подальшому розвитку. А для цього необхідний і досвід, і капітал, і можливість цей капітал при необхідності внести. Загалом, є багато "але", - пояснила вона.

Нагадаємо, Паритетбанк вже робив спробу купити "дочку" російського Сбербанку.

Нагадаємо, у травні Рада національної безпеки й оборони запровадила санкції щодо юридичних і фізичних осіб, які пов’язані з російською агресією проти України.

Як повідомлялося, Національний банк ухвалив рішення про продовження санкцій щодо українських дочірніх структур російських державних банків.

Раніше президент Петро Порошенко зазначив, що санкції проти банків з російським капіталом дієві і їх варто продовжувати.

Україна 23 березня 2017 року терміном на рік запровадила санкції проти "дочок" російських держбанків, які працюють в Україні: українських Сбербанку та ВТБ, "БМ Банку" ("дочки" ВТБ), Промінвестбанку ("дочки" ЗЕБ) і VS Bank ("дочки" Сбербанку).

Санкції забороняють виведення капіталу на користь материнських структур, але при цьому не зачіпають розрахунки через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізіціі та продажу фінустанов.

Регулятор очікував, що зазначені банки придбає новий інвестор або вони поступово згорнуть діяльність в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua