У Москві зацікавлені продати українську "дочку" Сбербанку білорусам

Понеділок, 2 липня 2018, 10:58
 
Герман Греф

Голова правління Сбербанку Росії Герман Греф заявив про зацікавленість угоди з білоруським Паритетбанком щодо продажу йому української "дочки" Сбербанку РФ.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми дуже сподіваємося, що отримаємо позитивну відповідь (від Нацбанку України - ред), і ми зможемо продати білоруському банку наш дочірній банк в Україні", - сказав Греф в ефірі телеканалу "Білорусь-1".

Греф нагадав, що на минулому тижні Паритетбанк направив НБУ заявку на купівлю української "дочки" Сбербанку.

За його словами, заявка була оформлена "з усіма необхідними вимогами".

Раніше Нацбанк підтвердив, що отримав від білоруського державного "Паритетбанку" документи на покупку української "дочки" Сбербанку.

Нагадаємо, у травні Рада національної безпеки й оборони запровадила санкції щодо юридичних і фізичних осіб, які пов’язані з російською агресією проти України.

Як повідомлялося, Національний банк ухвалив рішення про продовження санкцій щодо українських дочірніх структур російських державних банків.

Раніше президент Петро Порошенко зазначив, що санкції проти банків з російським капіталом дієві і їх варто продовжувати.

Україна 23 березня 2017 року терміном на рік запровадила санкції проти "дочок" російських держбанків, які працюють в Україні: українських Сбербанку та ВТБ, "БМ Банку" ("дочки" ВТБ), Промінвестбанку ("дочки" ЗЕБ) і VS Bank ("дочки" Сбербанку).

Санкції забороняють виведення капіталу на користь материнських структур, але при цьому не зачіпають розрахунки через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізіціі та продажу фінустанов.

Регулятор очікував, що зазначені банки придбає новий інвестор або вони поступово згорнуть діяльність в Україні.


powered by lun.ua