Нацбанк отримав документи з Білорусі на придбання "Сбербанку"

Вівторок, 26 червня 2018, 14:00
 

Нацбанк підтвердив, що отримав від білоруського державного "Паритетбанку" документи на покупку української "дочки" Сбербанку.

Про це повідомили FinClub в прес-службі НБУ.

Білоруський "Паритетбанк" в понеділок повідомив, що направив заявку в Національний банк з метою узгодження придбання 100% акцій української "дочки" російського Сбербанку.

"Зараз отримані НБУ документи для погодження набуття істотної участі в ПАТ "Сбербанк" знаходяться на розгляді. За результатами розгляду громадськість буде проінформована додатково", - повідомили в НБУ.

Згідно ст. 34 закону "Про банки і банківську діяльність" Національний банк розглядає документи, подані для погодження набуття істотної участі протягом трьох місяців з дня отримання повного пакета документів.

При розгляді пакету документів НБУ перевіряє відповідність ділової репутації інвестора, його фінансовий стан і джерела походження коштів.

Раніше акціонер російського "Сбербанку" вирішив докапіталізувати дочірню українську фінустанову на 66,6%.

Нагадаємо, у травні Рада національної безпеки й оборони запровадила санкції щодо юридичних і фізичних осіб, які пов’язані з російською агресією проти України.

Як повідомлялося, Національний банк ухвалив рішення про продовження санкцій щодо українських дочірніх структур російських державних банків.

Раніше президент Петро Порошенко зазначив, що санкції проти банків з російським капіталом дієві і їх варто продовжувати.

Україна 23 березня 2017 року терміном на рік запровадила санкції проти "дочок" російських держбанків, які працюють в Україні: українських Сбербанку та ВТБ, "БМ Банку" ("дочки" ВТБ), Промінвестбанку ("дочки" ЗЕБ) і VS Bank ("дочки" Сбербанку).

Санкції забороняють виведення капіталу на користь материнських структур, але при цьому не зачіпають розрахунки через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізіціі та продажу фінустанов.

Регулятор очікував, що зазначені банки придбає новий інвестор або вони поступово згорнуть діяльність в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!