"Боротьба з контрабандою": В Одесі зупинилося оформлення імпортних вантажів — ЗМІ

Понеділок, 2 липня 2018, 09:51
 

Оформлення імпортних вантажів в контейнерах на Одеській митниці практично зупинилося.

Про це повідомили представники відразу декількох компаній-імпортерів агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами одного зі співрозмовників агентства, в останні дні свої вантажі оформляють тільки компанії, які займаються виключно "білим" імпортом, однак кількість таких вантажів незначна.

У свою чергу імпортери, які використовували будь-які схеми з мінімізації платежів, не подають свої вантажі до оформлення через побоювання бути викритими в подібних діях і отримати відповідні санкції.

У свою чергу, інший співрозмовник агентства зазначив, що, за його даними, в порту скупчилося вже понад 4 тис контейнерів, які їх власники не подають до оформлення.

За всіма цими контейнерами департамент адміністрування митних платежів ДФС направив на Одеську митницю інформацію про можливі ризики і вимоги проконтролювати достовірність відомостей в митних деклараціях реальним вантажам.

Крім того, в Одесу прибули співробітники департаменту для контролю ситуації на місцевому рівні.

У прес-службі Одеської митниці повідомили, що митниця працює в штатному режимі і готова здійснити оформлення вантажів, як тільки їх власники або представники подадуть їх до оформлення.

"Ми оформляємо вантажі, за законодавством, тільки в тому випадку, якщо власник цього вантажу або уповноважена ним особа подає вантаж до оформлення. Якщо вони з якихось причин не подають вантаж до оформлення, відповідно, ми його і не оформляємо... Якщо і є якісь моменти, то вони пов'язані не з роботою митниці, а з власниками вантажів", - сказала прес-секретар митниці Олена Гусєва.

При цьому вона допустила можливість певних коливань статистики оформлень через довгі вихідні та останні нововведення у сфері митного контролю.

Як повідомлялося, 20 червня Кабмін підтримав план дій по посиленій боротьбі з контрабандою та дозволив поліцейським цілодобово контролювати митників.

Прем'єр також пообіцяв зруйнувати "сірі" схеми на митниці і жорстоко карати порушників.

Крім того, Кабмін має намір ініціювати кримінальну відповідальність за контрабанду через держкордон України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua