Гройсман збере раду для обговорення тарифів на газ

Середа, 25 квітня 2018, 18:15
 

Координаційна рада з питань проведення реформ в паливно-енергетичному комплексі в найближчі кілька тижнів розгляне питання тарифоутворення на газ.

Про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив в ході першого засідання Ради, передає прес-служба уряду.

"Наша мета - визначити проблему та шляхи її врегулювання. Наступне засідання пропоную присвятити темі анбандлінга НАК "Нафтогаз України", монетизації субсидій, питання тарифоутворення на газ. Наступне засідання може бути підготовлено в горизонті трьох тижнів", - сказав прем'єр.

За словами Гройсмана, поточний рік може стати успішним в контексті розвитку ринку газу, ринку електроенергії, вдосконалення роботи Нацкомісії з регулювання ринку електроенергетики і комунальних послуг, реформування НАК "Нафтогаз України", проведення ефективного заміщення імпортного палива.

У березні 2018 року Кабінет міністрів продовжив спецзобов'язання "Нафтогазу" на продаж газу населенню, а також залишив незмінним тариф до червня 2018 року.

Ціна на газ для населення становить 4942 грн за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, - 6958 грн за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів № 187 від 22 березня 2017 року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Так, відповідно до документу, вона розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період — ЕП).

Уряд повинен був опублікувати цей показник ще 1 липня 2017 року. Замість цього 26 вересня 2017 року Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ та Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні — 4,942 тис грн за тисячу кубометрів без ПДВ.

За методикою, яка діє в даний момент, якщо за підсумками року є відхилення "плюс/мінус" 10%, ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися.

Нагадаємо, раніше у "Нафтогазі" пояснили, з чого складається ціна на газ для населення.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua