"Миронівський хлібопродукт" Косюка збільшив чистий прибуток втричі

Середа, 7 березня 2018, 10:55
 

Чистий прибуток агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" минулого року зріс в 3,3 рази - до 230 мільйонів доларів в порівнянні з 2016 роком.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як повідомляється в звіті компанії, оприлюдненому на сайті Лондонської біржі, її виручка за минулий рік збільшилася на 13,4% - до 1,288 млрд доларів.

Експортна виручка виросла на 15,3% - до 732 млн доларів, що становить 57% загальної виручки (в 2016 році - 56%).

Валовий прибуток МХП виріс на 14,5% - до 396 млн доларів, операційний - на 15,1%, до 365 млн доларів в 2016 році.

EBITDA компанії в 2017 році збільшилася на 10,6% - до 459 млн доларів, EBITDA маржа знизилася до 36% з 37%.

"Наші фінансові результати відповідають очікуванням правління. Експорт курятини, масел і зерна збільшив нашу виручку у твердій валюті на 15% в порівнянні з показником минулого року в 732 млн доларів", - наводяться в звіті агрохолдингу слова головного виконавчого директора Юрія Косюка.

"Миронівський хлібопродукт" є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки.

На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, в тому числі, на його підприємствах в Нідерландах і Словаччині.

Нагадаємо, у 2017 році виробники курятини отримали половину коштів з програми дотацій з компенсації ПДВ. На таку програму було передбачено в 2017 році 4 млрд грн. З них за січень-жовтень "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка отримав 1,4 млрд грн, Укрлендфармінг Олега Бахматюка — 517 млн грн.

Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва. Проте не виключив птахівництво із загальної системи держпідтримки.

Наразі агрохолдинг будує у Вінницькій області одну з найбільших в Європі птахофабрик.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет оцінює частку агрохолдингу ПАТ "Миронівський хлібопродукт" на ринку курячого м'яса в 38%.

У 2018 році програма державної підтримки тваринництва буде поширена також на птахівництво. В програму, зокрема, додано дві нові форми державної підтримки, які можуть знову дозволити птахівникам отримати левову частку дотацій із державного бюджету.

Юрій Косюк - бізнесмен, мільярдер, завсідник рейтингу найбагатших українців. Він посідає шосте місце в рейтингу журналу "Фокус" із статками 738 млн дол.

Рекомендуємо почитати: Ігри в дотації: як аграрії взяли 4 мільярди

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"