Більше 1,5 мільйона євро збитків завдали українські кіберзлочинці клієнтам DHL

Вівторок, 13 березня 2018, 12:20

В рамках міжнародного співробітництва працівники кіберполіції спільно з німецькими правоохоронцями встановили причетність двох жителів Чернівців до завдання клієнтам міжнародної логістичної компанії DHL збитків на суму понад 1,5 мільйона євро.

Про це повідомляє прес-служба кіберполіції.

"У ході спільної операції з органами Федеративної Республіки Німеччина працівники відділу протидії кіберзлочинності в Чернівецькій області та обласного слідчого управління встановили українських учасників групи комп’ютерних злодіїв", - йдеться у повідомленні.

Оперативникам стало відомо, що група громадян України з 2013 по 2016 рік злочинним шляхом здобувала цифрові пакетні марки (DHL lables), які потім перепродувала із суттєвими знижками.

"Отримуючи доступ до облікових записів клієнтів німецької пошти, із допомогою заздалегідь викрадених авторизаційних персональних даних (у тому числі ідентифікаторів, паролів, номерів банківських платіжних карток, термінів їх дійсності) злочинці у великій кількості замовляли цифрові пакетні марки",  - зазначають в кіберполіції.

В подальшому спритники перепродували ці марки зі значними знижками у розмірі 50-70% від повної вартості. Клієнтів знаходили через рекламу в мережі інтернет.

Повідомляється, що загалом правоохоронці задокументували понад 200 випадків незаконного продажу поштових пакетних марок. Отримані злочинним шляхом грошові кошти негайно переводилися в готівку через валютні рахунки, відкриті в банках Кіпру та Іспанії.

Працівники кіберполіції Чернівецької області спільно з німецькими колегами встановили причетність до скоєння даного правопорушення двох чернівчан – 28-річної жінки та 22-річного чоловіка. За адресами проживання спільників правоохоронці провели санкціоновані обшуки, під час яких виявлено та вилучено комп’ютерну техніку і носії інформації.

Зі слів зловмисників, саме їх вони використовували для досягнення своєї злочинної мети. Усе вилучене направлено на проведення відповідних комп’ютерно-технічних експертиз.

Рекомендуємо почитати: Біткоїн-гаманці, лікарні, школи та особисті комп'ютери: головні мішені для кіберзлочинців

Економічна правда