МВФ про ціну на газ для населення: є певні умови, їх треба виконати

Четвер, 1 лютого 2018, 11:11

Ухвалення закону про Антикорупційний суд і виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня є основними умовами завершення четвертого перегляду програми фінансування МВФ для України та виділення траншу кредиту.

Про це повідомив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман під час заходу Європейської Бізнес Асоціації Eba Global Outlook 2018: Think beyond. Stay ahead в четвер, передає "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що метою впровадження ринкових цін на газовому ринку є уникнення штучної сегментації ринку окремо для домогосподарств і окремо для промисловості.

"Є певні умови, їх треба виконати. Це досяжні показники: сподіваємося на швидке їх виконання", - сказав Люнгман.

Серед інших завдань він відзначив утримання інфляції, позитивно оцінивши підвищення облікової ставки Нацбанком, збереження політики гнучкого обмінного курсу для підтримки конкурентоспроможності української економіки.

Глава представництва зазначив, що міжнародні резерви України зросли на 6,5 млрд доларів - до 19 млрд доларів, однак необхідно нарощувати їх і надалі - до 30 млрд доларів, щоб забезпечити захист від зовнішніх шоків.

Він також закликав у політиці підвищення зарплат орієнтуватися на зростання продуктивності праці, оскільки надмірне збільшення зарплат зашкодить стабільному зростанню.

17 січня Гройсман запевнив, що не дозволить збільшити ціни на газ для домогосподарств.

Однак вже 26 січня у Давосі президент Петро Порошенко заявив, що уряд готовий врегулювати ціни на газ.

Рекомендуємо почитати: Пардон, МВФ. Чи може фонд "пробачити" Україну

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua