Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Міністр про підвищення ціни на газ: "Це дурниці"

Середа, 17 січня 2018, 12:48

Уряд не планує підвищувати ціну на газ для населення з 1 квітня 2018 року.

Про це стало відомо зі слів прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика під час засідання уряду.

"Читаю зранку ЗМІ: "Уряд планує підвищити ціну на газ". Я про це взагалі нічого не знаю. Ігор Степанович, Ви збираєтесь підняти ціну на газ?", - запитав Гройсман Насалика.

Насалик відповів, що ця інформація не відповідає дійсності.

Реклама:

"Це абсолютна дурниця. Стосується ПСО (постачальники в рамках спеціальних зобов’язань - ред), і відповідний проект буде розглядатися на [засіданні] уряду, він проходить як регуляторний акт, і не має ніякого відношення до підняття ціни на газ. Ми не ініціюємо підняття ціни на газ", - сказав міністр.

Крім того, прем’єр попросив міністра енергетики запросити інформацію у НАК "Нафтогаз України", по якій ціні він готовий постачати газ для населення у якості трейдера у 2018 році.

Як повідомлялося, Кабмін планує змінити методику визначення ціни на газ для населення з квітня 2018 року, що призведе до подорожчання газу на більш, ніж 8%.

Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів № 187 від 22 березня 2017 року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Так, відповідно до документу, вона розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період — ЕП).

Уряд повинен був опублікувати цей показник ще 1 липня 2017 року. Замість цього 26 вересня 2017 року Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ та Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні — 4,942 тис грн за тисячу кубометрів без ПДВ.

За методикою, яка діє в даний момент, якщо за підсумками року є відхилення "плюс/мінус" 10%, ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: